جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

به گزارش فست فود باز مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۷۱ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۵۰۴ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۳۷ هزار و ۱۸۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۴ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۶۴۳ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمی، آمریکا همینطور با بیشتر از ۵۱.۱ میلیون مبتلا و بیشتر از ۸۲۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۷ هزار و هند با بیشتر از ۴۷۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۱، ۱۳۶، ۴۴۲ ۸۲۱، ۳۳۵ ۲ هند ۳۴، ۷۱۰، ۶۳۰ ۴۷۶، ۱۳۵ ۳ برزیل ۲۲، ۱۹۵، ۷۷۵ ۶۱۷، ۱۲۱ ۴ انگلیس ۱۰، ۹۳۲، ۵۴۵ ۱۴۶، ۶۲۷ ۵ روسیه ۱۰، ۰۷۴، ۷۹۷ ۲۹۱، ۷۴۹ ۶ ترکیه ۹، ۰۸۰، ۴۵۲ ۷۹، ۵۰۳ ۷ فرانسه ۸، ۳۳۴، ۱۳۳ ۱۲۰، ۸۳۲ ۸ آلمان ۶، ۶۰۰، ۵۱۱ ۱۰۷، ۱۶۶ ۹ ایران ۶، ۱۶۰، ۳۰۳ ۱۳۰، ۸۳۱ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۶۶، ۵۲۲ ۱۱۶، ۸۲۶ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۹۱ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۵۴۵ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را ر قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۰۳ مبتلا شدن و ۱۳۰ هزار و ۸۳۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

About Author