آمادگی تامین اجتماعی برای حذف نسخ کاغذی از فردا

به گزارش فست فود باز مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اعلان اینکه به باعث قانون از فردا، اول دیماه نسخه نویسی الکترونیک الزامی و الزامی است البته نه برای تأمین اجتماعی بلکه برای کل کشور اظهار داشت: از نظر ما همه چیز برای حذف نسخ کاغذی از فردا، آماده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، شهرام غفاری درباره حذف نسخ کاغذی و جایگزینی نسخه نویسی الکترونیک از فردا، اول دی ماه اظهار داشت: به سبب قانون از فردا، نسخه نویسی الکترونیک الزامی و الزامی است نه برای تامین اجتماعی بلکه برای کل کشور.
وی ادامه داد: خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی تجربه خوبی دراین زمینه دارد و از سه چهار سال قبل برای توسعه نسخه نویسی الکترونیک خصوصاً در مراکز ملکی خود اقدام نموده است.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه از نظر ما همه چیز برای حذف نسخ کاغذی از فردا، آماده است اظهار نمود: البته برخی مراکز دولتی و دانشگاهی و پزشکان ممکنست مشکلاتی داشته باشند که تمهیدات لازم دیده شده و انشاء الله هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد شد و بیمه شدگان کماکان می توانند به مراکز درمانی مراجعه و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوند.
غفاری افزود: از پزشکان و موسسات می خواهیم همکاری و در اجرای قانون اهتمام ورزند؛ هر مشکلی شامل قطع برق و اینترنت پیش آمد پزشک و بیمه شده نگران نباشند برای اینکه کمافی السابق میتوانند از نسخ کاغذی در آن شرایط بهره برد.
وی درباره راهکارهای پیش بینی شده برای جلوگیری از سو استفاده در نسخه نویسی الکترونیک اظهار داشت: سو استفاده در نظام نسخه نویسی مانند هر حوزه دیگری ممکنست وجود داشته باشد، چه روی کاغذ و چه سیستم های مکانیزه. خوشبختانه نظارت در سیستم های الکترونیک آسان تر است.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: تمهیدات دراین زمینه نیز انجام شده، ولی کامل نیست و هرچه پیش می رویم کامل تر می شود. امروز اگر کدملی بیمه شده ای همزمان در دو استان استفاده گردد ما سریع متوجه و رسیدگی می نماییم در صورتیکه در نسخه نویسی کاغذی این امکان فراهم نبود. فرایندها از منظر پایش، هوشمندانه تر شده، ولی سیستم ها نیاز به توسعه دارند.
غفاری در شبکه خبر افزود: سیستم های نسخه نویسی در دنیا چند ده سال است که شروع شده اما در کشور ما سه چهار سال است که بصورت جدی شروع شده و از فردا، اول دی ماه بطور جدی و سراسری توسعه می یابد. امید است همه همکاری کنند که هم نسخه نویسی مکانیزه به خوبی پیش رود و پرونده الکترونیکی درمان کامل و هم سیستم های پایش کاملتر شوند و مردم آسان تر خدمات بگیرند.

منبع:

About Author