رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: بیمارستان هزار تختخوابی تبریز کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فست فود باز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن اشاره به ۲ برابر شدن هزینه های ساخت بیمارستان هزار تختخوابی تبریز اعلام نمود: پیشرفت فیزیکی این مرکز درمانی با گذشت پنج سال از راه اندازی آن زیر ۲۰ درصد است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر بهمن نقی پور روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری با اشاره به اینکه یکی از رسالت های مهم دانشگاه علوم پزشکی تبریز حفظ سلامتی مردم و عرضه خدمات بهداشتی درمانی است، اظهار نمود: با عنایت به این که آذربایجان شرقی و البته شهر تبریز علاوه بر پوشش دهی درمانی به جمعیت خود، پذیرای بیمارانی از استان ها و شهرهای دیگر هم است، ضروریست بیمارستان ها و تخت های آن بگونه ای تجهیز شوند که بتوانیم خدماتی ارزشمند تر از قبل عرضه دهیم.
وی در ارتباط با علت راه اندازی این بیمارستان در نزدیکی های بزرگراه تصریح کرد: این منطقه به اتوبان شهید کسایی و جاده ائل گلی نزدیک تر بوده و دسترسی به آن راحتتر است؛ مکان یابی بیمارستان بگونه ای است که باعث ایجاد مشکلات تردد درون شهری هم نمی گردد، ضمن این که ایستگاه مرکزی مترو از این محل عبور کرده و از لحاظ مقاومت در مقابل زلزله هم یکی از امن ترین مکان های تبریز است.
وی در مورد پیشرفت کند راه اندازی بیمارستان هزار تختخوابی تبریز هم توضیح داد: از سال ۱۳۹۶ راه اندازی این مکان آغاز شد اما به علت سختی انتخاب پیمانکار و تغییر آن در سال ۹۷ این پروژه با تاخیر روبرو شده و هم اکنون کمتر از ۲۰ پیشرفت دارد.
نقی پور با اشاره به اینکه این بیمارستان یک پروژه ی ملی است، اظهار داشت: به علت تحمیل تحریم های ظالمانه ضد کشورمان، با مشکلات مالی مواجه هستیم بنابراین تأمین اعتبارات یکی از علل کند روی کارها است.
وی افزود: هزینه ای که در سال ۹۶ برای راه اندازی این منطقه ارزیابی شده بود، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود اما حالا به علت وجود تورم، این مقدار به ۲ هزار و ۳۰۰ الی سه هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است بنابراین با گذشت زمان هزینه های ما چندین برابر می شود.
وی با تکیه بر این که اگر منتظر تأمین هزینه های تکمیل این مرکز درمانی از بودجه باشیم، راه اندازی این مکان چندین سال طول خواهد کشید، بیان نمود: تلاش داریم با حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استانداری و مسؤلان از املاک بلااستفاده دانشگاه علوم پزشکی تبریز استفاده نماییم، ضمن این که استفاده از ظرفیت خیرین، وام ها و تهاترهای مالیاتی هم در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: دومین مشکل ما تأمین انشعابات آب، برق و گاز این محل است که امیدواریم با هماهنگی و حمایت های مسؤلان استانی برطرف شود.
وی افزود: پارکینگی برای این بیمارستان در نظر گرفته شده و از این نظر مشکل نداریم، اما در ارتباط با اقامت افراد غیر بومی در نظر داریم توسط شرکتهای خصوصی مکان هایی را برای این افراد ایجاد نماییم.
وی در ارتباط با تأمین نیروی انسانی این بیمارستان هم اظهار داشت: عمده مشکل ما کمبود نیروی انسانی نبوده، بلکه کمبود در جذب آنها است که اگر بحث مالی آن تامین گردد، از این نظر هم مشکلی نخواهیم داشت؛ البته در هماهنگی های لازم با معاونت تأمین نیروی انسانی دانشگاه و سازمان برنامه و بودجه ی استانی این مشکل برطرف شده است.
نقی پور تصریح کرد: ما با تمام توان خود پیگیر راه اندازی این مکان هستیم و امیدواریم با حمایت مسؤلان استانی و کشوری همینطور تأمین زیرساخت های لازم این بیمارستان را بموقع به بهره برداری رسانده و شرمنده ی مردم نشویم.
احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی تبریز از سال ۱۳۹۶ در شهرک سلامت در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار با زیر بنای حدود ۱۴۰ هزار متر مربع بالاتر از هتل پارس، نرسیده به روستای شاد آباد مشایخ شروع شده است و طبق وعده های قبلی قرار بود این مرکز درمانی تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

About Author