براساس طرح تحول و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار صورت خواهد گرفت؛ پوشش بیمه سلامت برای ۲۰۲۰ محله کم برخوردار در کشور

به گزارش فست فود باز رییس کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی کارگروه طرح تحول و توسعه اجتماع  محور محلات کم برخوردار اظهار داشت: بر طبق این طرح پوشش بیمه سلامت برای  دو هزار و ۲۰ محله کم برخوردار در کشور فراهم و سلامت آنان بطور مستمر رصد خواهد شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه خبری بیمه سلامت ایران، نخستین جلسه کارگروه فنی نظارت و ارزیابی طرح تحول و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار در سازمان بیمه سلامت ایران انجام شد.
بر اساس این گزارش در این طرح چند پروژه تعریف شده است که یکی از آنها فراهم کردن بیمه سلامت ساکنین برای محلات کم برخوردارست.

در اجرای این برنامه کارگروهی بعنوان کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی شامل ۷ عضو تشکیل شده است که نمایندگانی از سازمان بیمه سلامت ایران، وزارت بهداشت، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرائی فرمان امام، سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر حضور دارند.
دکتر مسعود مشایخی، مدیر کل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران و رییس کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی کارگروه طرح تحول و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار اظهار داشت: خیلی از ساکنین محلات کم برخوردار ممکنست از این که می توانند بصورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گیرند اطلاع نداشته باشند به همین دلیل در این کارگروه تصمیم گرفته شد تا بوسیله فراخوان این افراد شناسایی و بیمه شوند تا در نهایت بوسیله نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده اقدامات لازم صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که اقدامات انجام شده سلامت محور و بر طبق اولویت پیشگیری بر درمان است، اضافه کرد: سلامت ۲ هزارو ۲۰ محله کم برخوردار بصورت مستمر رصد خواهد شد.
به گفته دکتر مشایخی، منابع پوشش بیمه ای این افراد از صندوق بیمه سلامت همگانی تامین خواهد شد و در صورت تامین منابع بیمه تکمیلی نیز بوسیله شرکت آتیه سازان با بسته خدمتی تعریف شده در نظر گرفته خواهد شد.
منبع:

About Author