تشدید محدودیتهای کرونائی در ایالت نیوساوت ولز استرالیا

به دنبال تاخیر در روند تشخیص مبتلایان به کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری در استرالیا، مقامات این کشور محدودیتهای کرونائی را در ایالت نیوساوت ولز تشدید کردند.
به گزارش فست فود باز به نقل از پایگاه خبری «نیوزیلند هرالد»، در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۷۰ هزار تن در استرالیا به کرونا مبتلا شده اند.
شمار مبتلایان به کرونا روز جمعه در استرالیا از مرز ۳۸ هزار و ۶۲۵ تن گذشت.
بر اساس تصمیم گیری مقامات استرالیا از فردا ۸ ژانویه (۱۸ دی ماه) تا ۲۷ ژانویه (۷بهمن ماه) تدابیر سختگیرانه ای برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در ایالت نیو ساوت ولز اعمال می شود.
بر اساس این تصمیم گیری از تجمع غیرضروری در سالن های اجتماعات و رستوانها جلوگیری به عمل می آید.
این در حالیست که محدودیتی در برگزاری مراسم عروسی و یا ادامه فعالیت مدارس بوجود نمی آید.
همچنین از انجام جراحی های غیرضروری در بیمارستانها تا اطلاع بعدی در این ایالت جلوگیری به عمل می آید.
در حالیکه هر روز به شمار مبتلایان به کرونا در استرالیا افزوده می شود، «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا بتازگی تامین مالی تست های رایگان و سریع ویروس کرونا را منتفی اعلام و اصرار کرد که دولت نمی تواند همه اقدامات برای کنترل کرونا را رایگان انجام دهد.
موریسون می گوید دولت فدرال این کشور نمی تواند از عهده تامین تمامی هزینه ها برای جلوگیری از گسترش کووید-۱۹ با همان میزان سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برآید.
اعلام این مطلب در حالی است که همزمان با افزایش موارد بیماری کرونا در سراسر کشور استرالیا فشارها بر دولت برای تخصیص یارانه بمنظور انجام تست های سریع آنتی ژن RATs بالا رفته است.
این درحالی است که با کمبود امکانات، هزینه تست های آر. ای. تی بالا رفته و زمان انتظار برای تست های پی سی آر نیز به حدود ۷۲ ساعت بالا رفته است.

About Author