سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم: ۹۴ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند

به گزارش فست فود باز ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: هم اکنون ۹۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان بستری هستند که ۹ نفرشان بدحال می باشند.
به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری ضمن اشاره به آخرین وضعیت کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به بیستم دیماه ۱۴۰۰، اضافه کرد: بیماری کرونا برای هفتمین روز متوالی قربانی در این استان نداشت.
به گفته وی در این زمان ۳۹ بیمار با علایم مبتلا شدن به ویروس کرونا در بیمارستان های این استان پذیرش شدند.
وی افزود: از این تعداد، ۲۷ نفر بستری و ۲۵ نفر از افراد مبتلا به کرونا که در ایام گذشته بستری شده بودند، ترخیص شدند.
مصری بیان نمود: در ۲۴ ساعت منتهی به بیستم دی ماه، ۱۷۹ تست تشخیص کرونا از شهروندان گرفته شده که ۲۹ مورد مثبت بوده است.
وی اظهار داشت: تابحال یک میلیون و ۵۸۰ هزار و ۲۶۰ دُز واکسن کرونا به شهروندان قمی تزریق شده است.
وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه سال جاری به رنگ قرمز، از ۲۰ شهریورماه به رنگ نارنجی و از ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمده بود، از روز ۵ آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir رجوع کنند.
همه ایرانی ها می توانند به منظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و هم ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https: //salamat.gov.ir رجوع کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه رجوع و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.
منبع:

About Author