بستری با تست مثبت کرونا در درگز به صفر رسید

به گزارش فست فود باز خراسان رضوی سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز از کاهش آمار تست های مثبت و کاهش بستری ها در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون هیچ بیماری با تست مثبت کرونا در بیمارستان درگز بستری نیست و یکی از مهم ترین علل این مورد هم واکسیناسیون است.

رضا حق پرست در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: هم اکنون تعداد تست های مثبت، میزان فوتی ها و میزان بستری های کرونایی در شهرستان درگز به صورت قابل ملاحظه ای کاسته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در یک ماه و نیم گذشته تعداد بستری های با تست مثبت کرونا فقط ۲ نفر بودند که یک نفر بعد از بهبودی ترخیص شد و بیمار دیگر که ۹۴ سال سن داشت، متاسفانه فوت کرد. هم اکنون هم هیچ بیماری با تست مثبت کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) درگز بستری نیست.

حق پرست خاطرنشان کرد: الان وضعیت شهرستان درگز به لحاظ شیوع بیماری کرونا آبی است اما میزان رعایت پروتکل ها در این شهرستان هم مثل خیلی از نقاط کشور کاسته شده و پروتکلهای بهداشتی آنطور که مورد انتظار است، جدی گرفته نمی گردد.

حق پرست اضافه کرد: تا کنون موردی از سویه جدید کرونا در شهرستان شناسایی نشده اما با عنایت به شناسایی مواردی از این سویه در کشور و به منظور پیشگیری از اوج گیری مجدد بیماری لازم است علاوه بر واکسیناسیون مردم همچنان رعایت پروتکلهای بهداشتی را جدی بگیرند.

پوشش دوز سوم واکسن کرونا در درگز بالاتر از شاخص کشوری است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز در ادامه از پوشش ۲۳ درصدی واکسیناسیون دوز سوم در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: میزان پوشش دوز سوم واکسن کرونا در شهرستان درگز بالاتر از شاخص کشوری است و در این حوزه از شهرستان های اول استان هستیم.

وی اضافه کرد: از آغاز واکسیناسیون کرونا میزان استقبال مردم از آن خوب بوده و تابحال ۹۶ درصد از مردم دوز اول واکسن را دریافت کرده و پوشش دوز دوم واکسن هم حدود ۸۵ درصد گزارش شده است.

حق پرست علاوه بر مشارکت خوب مردم، پیگیری های مداوم و مستمر کادر بهداشت را از عوامل موثر در این آمار دانست و اضافه کرد: شهرستان درگز مناطق صعب العبور و مناطق روستایی و عشایری زیادی دارد اما همکاران ما در شبکه بهداشت به صورت حضوری به منازل مراجعه نموده و پوشش واکسیناسیون در این مناطق به خوبی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در زمینه واکسیناسیون در مناطق روستایی و عشایری مشکلی نداریم و چهار درصد جمعیت شهرستان که هنوز نسبت به تزریق واکسن اقدام نکرده اند، بیشتر در ارتباط با مناطق شهری است و امیدواریم این افراد هم به منظور پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون هر چه سریع تر نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

تاکنون هیچ مدرسه ای در درگز به علت رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی تعطیل نشده است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز اظهار داشت: تیم های بازرسی ما در سطح شهر فعال بوده و به منظور نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی، بازرسی از اصناف، ادارات و بخصوص مدارس با جدیت انجام شده و با متخلفان برخورد می شود.

وی اضافه کرد: نظارت و بازرسی از مدارس با همکاری آموزش و پرورش به صورت مستمر انجام می شود و مدارسی که در زمینه رعایت پروتکلهای بهداشتی نقص داشته باشند، گزارش شده و مدارس متخلف تعطیل می شوند.

حق پرست میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس شهرستان را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بنا بر بازرسی هایی که از مدارس انجام شده تا کنون هیچ مدرسه ای در شهرستان درگز به علت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی تعطیل نشده است.

منبع:

About Author