سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم: ۳۰ بیمار کرونایی در قم بستری شدند

به گزارش فست فود باز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به بیست و هشتم دیماه جاری ۳۸ نفر با علایم مشکوک به کرونا پذیرش و ۳۰ بیمار بستری شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت و گویی، با اشاره به اینکه در این زمان ۲۷ بیمار با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند بیان نمود: در شبانه روز گذشته فوت کرونا مثبت در قم ثبت نشده است.
وی افزود: ۹۷ بیمار در مراکز درمانی قم بستری هستند که ۷ نفر از آنها در وضعیت بدحال قرار دارند، از ۳۷۰ تست روزانه کرونا نتیجه ۱۳۴ تست مثبت گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به روند واکسیناسیون عمومی کرونا، اظهار داشت: تابحال یک میلیون ۶۱۷ هزار و ۱۰۸ دُز واکسن در این استان تزریق شده است.
وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه سال جاری به رنگ قرمز، از ۲۰ شهریورماه به رنگ نارنجی و از ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمده بود، از پنجم آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir رجوع کنند.
همه ایرانی ها می توانند به منظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و هم ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https: //salamat.gov.ir رجوع کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه رجوع و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.
منبع:

About Author