استاندار تهران خبر داد کاهش سن واکسیناسیون کرونا در کشور به ۹ سال

فست فود باز: استاندار تهران از تصمیم ستاد ملی کرونا برای واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ سال آگاهی داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، محسن منصوری امروز در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، اظهار داشت: استان با جمعیت حدود ۱۴ میلیونی و تعداد زیادی شهروندان خارجی از تراکم بالایی برخوردارست به گونه ای که جمعیت ۱۸ درصدی در مساحتی کمتر از یک درصد ساکن شده، پس به لحاظ سرانه ها با کاستی هایی مواجه می باشد که جبران آنها همت مضاعف و کار جهادی می طلبد که دوستان پیگیر آن هستند.
وی افزود: در جلسه بامداد امروز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهور انجام شد تصمیم بر این شد که واکسیناسیون کودکان از کف ۱۲ سال پایین تر آورده شود و کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال نیز واکسیناسیون شان صورت گیرد. جمع بندی انجام واکسیناسیون برای کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال برمبنای تجربه کشورهای مختلف مرور مطالعات و نهایتاً تصمیمی برمبنای مبانی علمی بوده است. این واکسیناسیون بصورت داوطلبانه و با رضایت والدین صورت خواهد گرفت که نوع واکسن و نوبت تزریق آن توسط کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.
استاندار تهران اشاره کرد: با وجود اصرار و کار خوب رسانه ای که انجام شده استقبال از تزریق دز سوم آنطور که شایسته است صورت نگرفته، انتظار می رود همه شهروندان برای تزریق دز سوم به مراکز مراجعه کنند. کشورهایی که دراین زمینه موفق عمل کردند گام موثری در جهت کنترل بیماری داشتند. بی شک باید در تزریق دز سوم به سطح تزریق دز اول و دوم که هم اکنون فاصله بسیاری دارد برسیم. دراین زمینه رسانه ها نیز باید تشویق شهروندان را در دستور کار خود قرار دهند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع کنترل مرزها اشاره نمود و اضافه کرد: متاسفانه در ورودی های استان تهران همانند فرودگاه امام در تست هایی که به شکل رندم انجام شده مشاهده کردیم که مسافرانی که گواهی PCR منفی داشتند تست PCR شان مثبت بوده، پس مشخص است این گواهی ها از اعتبار لازم برخوردا نیست. پس وزارت بهداشت به کمک هلال احمر نسبت به تشدید مراقبت ها اقدام نماید.
وی درباب بازگشایی مدارس نیز اظهار داشت: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا دستور رییس جمهور و تصمیم جلسه مشترک وزرای کشور، علوم و وزارت آموزش و پرورش، کلاس های مدارس با رعایت پروتکل ها باید بصورت حداکثری بازگشایی شود. اساسا سلامت دانش آموزان خط قرمز است اما نباید به بهانه های مختلف بازگشایی ها به تاخیر بیفتد که سبب افت تحصیلی دانش آموزان خواهد شد. دراین زمینه با عقب افتادگی نسبت به سایر استانها در تهران مواجه هستیم. پس مدارس و دانشگاه ها در سطح همه شهرستان های استان تهران باید بصورت حداکثری بازگشایی شود تا به متوسط کشوری برسیم.
وی اشاره کرد: در مورد زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان باید موضوع تامین منابع مالی پیگیری شود. در سطح شهرستان ها مشکل تامین زمین وجود ندارد و فرمانداران می توانند بصورت گام به گام برای تامین زمین در جهت تامین زیرساخت ها اقدام و در این راستا تلاش خواهیم کرد قسمتی از این موارد را بوسیله سفر ریاست جمهوری نیز دنبال نماییم.
وی افزود: باید بهره برداری پروژه ها و کارهایی پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در سریعترین زمان ممکن دنبال شوند. همانند بیمارستان ملارد که حدودا تکمیل است و باید به فوریت به بهره برداری برسد.

منبع:

About Author