متخصصان هلندی در مطالعه ای تازه به بررسی تاثیر چاقی بر قلب کودکان چاق و دارای اضافه وزن پرداختند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برمبنای مطالعات و آزمایشات این گروه از متخصصان چاقی می تواند تاثیر شدیدی بر آناتومی قلب کودکان چاق داشته باشد.
در این مطالعه بطن چپ که یکی از چهار حفره قلب بشمار می رود مورد بررسی قرار گرفت. متخصصان دریافتند که در کودکان دارای اضافه وزن، بطن چپ یک سطح مقطع دایره ای شکل پیدا می کند و از تقارن عمودی طبیعی منحرف می شود – این مشخصه دوم قبل از این در بیماران مبتلا به تنگی آئورت مشاهده شده است.
در این مطالعه داده های گسترده ای از مرحله اولیه پیش از تولد تا دوران کودکی بمنظور بررسی رشد سیستم قلبی-عروقی و عوامل خطر اولیه بیماری قلبی-عروقی جمع آوری شده است.
بگفته متخصصان هلندی، داده های جمع آوری شده شامل اسکن بود که قلب ۲۶۳۱ کودک ۱۰ ساله را مورد مطالعه قرار داد.
چاقی یکی از با اهمیت ترین معضلات در زمینه سلامت جهانی است.
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، حدودا ۶۰ درصد از بزرگسالان و حدود یک سوم از کودکان ۱۱ ساله در اتحادیه اروپا دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و بیماریهای در رابطه با چاقی علت اصلی مرگ و میرهای قابل پیشگیری است.
بگفته متخصصان یافته های بدست آمده به پزشکان اجازه می دهد تا به بیماران در کاهش خطرات بیماریهای قلبی-عروقی در آینده در افرادی که بیشتر مستعد مبتلاشدن به آن هستند، کمک کنند برای اینکه قلب به روشی مشخص و مشهود به عارضه چاقی واکنش نشان میدهد.
به گزارش فست فود باز به نقل از هندوستان تایمز، پژوهشگران تاکید کردند: چاقی در کودکان یک نگرانی جدی است برای اینکه ممکنست بر روند سالم رشد تاثیر بگذارد. با وجود اطلاعات بالینی بیشتر در مورد این تاثیر، پزشکان می توانند بهتر به بیماران سفارش کنند که سبک زندگی سالم تری را در سنین پایین تر دنبال کنند.

About Author