افزون بر ۱۲۰۰ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: با ابتلای یک هزار و ۲۴۳ نفر دیگر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۴۱ هزار و ۶۲۲ نفر رسید.
دکترسید محمد هاشمی شهری روزجمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در شبانه روز گذشته فوت ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان گزارش نشد.
وی با اشاره به اینکه هم اینک ۱۱۳ بیمار حاد تنفسی و ۲۷ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، از شهروندان درخواست نمود هنگام خروج از خانه با بهره گیری از ماسک و شستشوی دست ها اصول بهداشتی و آداب تنفسی را بخوبی رعایت نمایند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا اظهار داشت: بر خلاف تصور عمومی سویه اُمیکرون تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است و نباید فریب شمار پایین موارد بدحال بیماری را خورد.
وی اضافه کرد: هر چند طبق اطلاعات موجود قدرت بیماریی زایی این سویه کمتر است امّا قدرت سرایت بالای آن به اثبات رسیده و در صورت شیوع گسترده ویروس در جامعه خیلی از افراد و در راس آنان سالمندان، مادران حامله و بیماران خاص نیاز به بستری در بیمارستان ها پیدا می کنند و بصورت ناگهانی با حجم وسیعی از مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی مواجه خواهیم شد.
هاشمی شهری بیان کرد: کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونائی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

About Author