رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: شیوه نامه های بهداشتی در اجتماعات به ویژه در اماکن زیارتی رعایت شود

به گزارش فست فود باز رییس جمهور اظهار داشت: مسئولین بهداشتی با جدیت نظارت کنند تا در اجتماعات به ویژه در اماکن زیارتی شیوه نامه های بهداشتی با دقت رعایت شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد نوع اعمال محدودیت ها در وضعیت قرمز کرونائی، اظهار داشت: هر شهر و بخشی که گرفتار مشکل می شود باید مسئولین استانی در همان محدوده نسبت به اعمال محدویت و یا تعطیلی تصمیم گیری کنند و این مساله نباید مثل گذشته جنبه عمومی و سراسری داشته باشد.
رئیس جمهور ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراسم ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: مسئولین بهداشتی باید با جدیت نظارت کنند تا در اجتماعات به ویژه در اماکن زیارتی شیوه نامه های بهداشتی با دقت رعایت شود.
رئیسی اشاره کرد: باتوجه به شیوع سویه اُمیکرون و شرایط متفاوت و خاصی که نسبت به سویه های قبلی دارد، می توان تعریف جدیدی برای شهرهای قرمز ارائه داد و البته تا آن زمان که این تعریف انجام نشده، همچنان مقررات قبلی برای شهرهای قرمز موضوعیت دارد.
آیت الله رئیسی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در حمل و نقل شهری به ویژه در مترو اظهار داشت: حمل و نقل عمومی از زمینه های ابتلای مردم به بیماری کرونا است، پس ضرورت دارد مسئولین، دقت و نظارت دقیق تری دراین زمینه داشته باشند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت شهادت مأمور نیروی انتظامی توسط اراذل و اوباش در شیراز اظهارداشت: پلیس در رابطه با مردم باید ضمن اقتدار از مهربانی و تدبیر برخوردار باشد اما مقابله با اشرار و کسانی که جان و ناموس مردم را به خطر می اندازند یک ضرورت است و لازم است از نظر حقوقی و قضایی از اقدامات پلیس نیز پشتیبانی شود.
آیت الله رئیسی اشاره کرد: مقابله با اشرار و کسانی که با شرارت امنیت مردم را به خطر می اندازند خواست مردم است و باید با آنان مقابله و از جان و ناموس مردم نیز حفاظت کرد.

منبع:

About Author