به گزارش فست فود باز مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۸۳۰ نفر است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، از روز گذشته تا امروز ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۵ هزار و ۴۲۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۹۹ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۲۶۶ نفر رسید.
تا کنون ۶ میلیون ۱۵۲ هزار و ۹۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
دو هزار و ۳۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۴۵ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۲۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۶۱ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۶۱۷ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۶۹۸ نفر دُز دوم و ۱۹ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۳۵۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۵ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۶۷۲ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۴۵۹ هزار و ۹۷۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

هم اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم بهمن ماه در پیامی توئیتری با اشاره به افزایش موارد بستری و سرپایی از ورود کشور به پیک ششم کرونا آگاهی داد.
بهرام عین اللهی در این توئیت نوشت: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام نماییم که عملا وارد پیک ششم شده ایم.
وی افزود: سفارش اکید وحتی خواهش ما رعایت همان راهکارهای ساده اما مهم وحیاتی است، استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن خصوصاً دز سوم است.
تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همین طور نسبت به «سونامی» سویه های اومیکرون و دلتا به دنبال رکوردشکنی موارد مبتلاشدن به «کووید ۱۹» در سطح جهان هشدار داد. وی بار دیگر خواهان دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح جهان شد.
وی اضافه کرد: «میلیاردها نفر» در سطح جهان همچنان بطور کامل در مقابل بیماری ویروس کرونا «آسیب پذیر» هستند.
همه گیری ویروس کرونا تا حالا جان بیش از پنج میلیون نفر را در سطح جهان گرفته است.
منبع:

About Author