به گزارش فست فود باز در طول ۲۴ ساعت گذشته، مرگ و میر کرونایی باردیگر سه رقمی شد و ۱۰۴ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۹۳۴ نفر رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، از روز گذشته تا امروز ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۷۰۶ نفر از آنها بستری شدند، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۵ نفر رسید.
تا کنون ۶ میلیون ۱۷۱ هزار و ۵۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، دو هزار و ۶۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۴۵ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۸۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۶۱ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۵۷۸ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۶۳۰ نفر دُز دوم و ۱۹ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۴۳۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۵ میلیون و ۷۰۵ هزار و ۶۴۶ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۴۴۰ هزار و ۹۷۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم بهمن ماه در پیامی توئیتری ضمن اشاره به افزایش موارد بستری و سرپایی از ورود کشور به پیک ششم کرونا اطلاع داد.
بهرام عین اللهی در این توئیت نوشت: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام نماییم که عملا وارد پیک ششم شده ایم.
وی افزود: سفارش اکید وحتی خواهش ما رعایت همان راهکارهای ساده اما مهم وحیاتی است، استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن بخصوص دز سوم است.
تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همینطور نسبت به «سونامی» سویه های اومیکرون و دلتا به دنبال رکوردشکنی موارد مبتلا شدن به «کووید ۱۹» در سطح جهان اخطار داد. وی بار دیگر خواهان دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح جهان شد.
وی اضافه کرد: «میلیاردها نفر» در سطح جهان همچنان به صورت کامل در مقابل بیماری ویروس کرونا «آسیب پذیر» هستند.
همه گیری ویروس کرونا تابحال جان بیشتر از پنج میلیون نفر را در سطح جهان گرفته است.

About Author