فاقدین بیمه درمانی گیلان به صورت مجانی از بیمه سلامت برخوردار می شوند

به گزارش فست فود باز مدیرکل بیمه سلامت گیلان ضمن اشاره به اجرای طرح پوشش همگانی بیمه سلامت مجانی در این استان اظهار داشت: در اجرای این طرح که همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر به اجرا درآمده است، افراد فاقد هرگونه بیمه درمان زیر پوشش بیمه سلامت همگانی مجانی قرار می گیرند.
دکتر جمشید محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکیه بر این که این طرح به صورت کامل مجانی است، عنوان کرد: طرح پوشش همگانی بیمه سلامت مجانی با همکاری سپاه قدس استان گیلان به اجرا درآمده است.
وی اظهار داشت: در اجرای این طرح نیروهای سپاه و بسیج با لباس فرم و کارت شناسایی ویژه بیمه سلامت به درب منازل مراجعه نموده و افراد فاقد پوشش بیمه درمان را شناسایی می کنند. پس از این مرحله اسامی در ادارات بیمه سلامت در شهرستان ها و دفاتر پیشخوان بیمه سلامت ثبت می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان اضافه کرد: علاوه بر این افراد فاقد هرگونه بیمه برای پوشش بیمه ای می توانند به یکی از دفاتر پیشخوان یا ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری به آدرس http: //bimehsalamatiranian.ir و یا به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد رجوع کنند.
محمدی عنوان کرد: ارائه شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس سرپرست و سایر اعضای خانواده از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام افراد فاقد هر گونه پوشش بیمه درمان در اجرای این طرح است.
وی اضافه کرد: پوشش بیمه به میزان ۷۰ درصد تعرفه دولتی برای خدمات سرپایی همچون داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و پوشش بیمه به میزان ۹۰ درصد تعرفه دولتی برای خدمات بستری همچون مزایای این بیمه است.
همچنین به قول مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان، در این پوشش بیمه ای افراد در صورت احتیاج به خدمات تخصصی و فوق تخصصی از مسیر پزشک خانواده و نظام ارجاع، هزینه های تشخیصی و درمانی زیر پوشش قرار می گیرد.
محمدی تصریح کرد: پیشبینی می شود که ۲۰۰ هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه در اجرای طرح پوشش همگانی بیمه سلامت مجانی در گیلان شناسایی شوند.
وی خاطرنشان کرد: با شناسایی این افراد و ثبت اسامی شان، آنان می توانند با کارت ملی به پزشکان خانواده ای که برای آنان تعیین می شود، مراجعه نموده و ویزیت شوند و در صورت احتیاج به پزشکان متخصص و فوق تخصص ارجاع داده می شوند.
افراد زیر پوشش بیمه سلامت می توانند برای اطلاع از پوشش بیمه ای خود و یا اعتبار آن کد دستوری # ۱۶۶۶* را شماره گیری کنند.
براساس آخرین آمار، بیشتر از یک میلیون و ۲۴۰ هزار نفر در گیلان زیر پوشش بیمه سلامت قراردارند.
منبع:

About Author