جدید ترین آمار پاندمی کرونا ثبت بیشتر از ۴۰۸ میلیون و ۹۰۰ هزار مبتلا در جهان

به گزارش فست فود باز مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۴۰۸ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۳۸ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۸۲۰ هزار و ۹۵۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است. ۳۲۸ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۸۲۹ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیشتر از ۷۹.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۹۴۲ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند هم الان با آمار بیشتر از ۴۲.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیشتر از ۶۳۷ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و هند با بیشتر از ۵۰۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۳۸ هزار قربانی تابحال بالاترین مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همینطور با ثبت بیشتر از ۲۱.۵ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۲۲۸، ۶۲۸ ۹۴۲، ۰۰۶ ۲ هند ۴۲، ۵۸۶، ۵۴۴ ۵۰۸، ۰۱۲ ۳ برزیل ۲۷، ۲۹۱، ۵۱۵ ۶۳۷، ۲۳۲ ۴ فرانسه ۲۱، ۵۰۳، ۶۵۴ ۱۳۴، ۵۳۶ ۵ انگلیس ۱۸، ۲۲۰، ۵۱۵ ۱۵۹، ۳۵۱ ۶ روسیه ۱۳، ۷۳۱، ۷۹۴ ۳۳۸، ۸۱۳ ۷ ترکیه ۱۲، ۷۴۸، ۳۴۱ ۸۹، ۹۹۴ ۸ آلمان ۱۲، ۱۲۶، ۹۹۱ ۱۲۰، ۴۱۱ ۹ ایتالیا ۱۱، ۹۹۱، ۱۰۹ ۱۵۰، ۵۵۵ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۶۰۴، ۲۰۰ ۹۵، ۹۹۵ بر مبنای آمار جهانی ورلدامتر، ایران هم با مجموع شش میلیون و ۷۶۱ هزار و ۸۵۵ مبتلا شدن و ۱۳۳ هزار و ۴۳۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۲۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، کانادا و پرتغال هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

منبع:

About Author