در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا؛ رئیس جمهور: دستگاه های اجرائی از برگزاری اجتماعات غیرضروری پرهیز کنند

فست فود باز: رئیس جمهور بر ضرورت توجه به ارائه آموزش های عمومی و نظارت و کنترل دقیق اجرای مصوبات و شیوه نامه های بهداشتی در پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری کرونا تاکید کرد و از دستگاه های اجرائی خواست به برگزاری اجتماعات و مراسم های غیرضروری اصرار نکنند.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اظهار داشت: مردم در سراسر کشور به رغم شرایط کرونائی و با رعایت سفارش های بهداشتی، با حضور حماسی خود جلوه های زیبایی از عشق و ارادت قلبی خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشتند.
رییس جمهور در ادامه با اشاره به سرعت انتشار سویه جدید کرونا، ضرورت توجه جدی به اقدامات پیشگیرانه را مورد تاکید قرار داد و گفت: فقط دریافت واکسن کفایت نمی کند و باید در کنار آن به موضوع ارائه آموزش های عمومی برای اعتلای بهداشت همگانی و رعایت فاصله گذاری بمنظور پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری توجه جدی داشت.
وی به همین دلیل متذکر شد: دستگاه های اجرائی هم به برگزاری اجتماعات و مراسم ها مگر در موارد ضروری و آن هم با رعایت کامل اصول بهداشتی اصرار نکنند.
رییس جمهور اظهار داشت: صدا و سیما در اطلاع رسانی و آموزش عمومی نقش مهمی بر عهده دارد و باید صدای واحدی در اطلاع رسانی کرونا در رسانه ها منتشر شود و در حوزه مصوبات و تصمیمات ستاد ملی کرونا فقط سخنگوی ستاد وظیفه اطلاع رسانی دارد.
آیت الله رئیسی تاکید کرد: وزارت کشور با همکاری دستگاه های مربوطه موظف است بر رعایت شیوه نامه ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نظارت کامل داشته باشد.

منبع:

About Author