ذره بین دیوان محاسبات بر یکی از طولانی ترین پروژه های عمرانی کشور

فست فود باز: با هدف تحقق سیاست محوری کاهش قیمت تمام شده هزینه های عمومی و خدمات و مقابله با ترک فعل ها، پروژه راه اندازی بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی شهرستان شهریار با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات و مقامات منطقه ای مورد بازدید قرار گرفت.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در حاشیه این بازدید، نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران با تاکید بر نهضت کاهش قیمت تمام شده که در دستورکار دیوان محاسبات قرار دارد، اعلام نمود: موجب تاسف است که قیمت تمام شده این پروژه ی ۳۰ ساله با لحاظ قراردادهای جدید و پرداخت های انجام شده و برآورد تجهیزات به حدود هزار میلیارد تومان می رسد در صورتیکه بیمارستان هزار تختخوابی میلاد تهران که اواخر دهه ۷۰ و با بیش از ۳ برابر ظرفیت نسبت به این پروژه، شروع شده بود، در سال ۱۳۸۰ با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد تومان راه اندازی شد. این تفاوت عجیب در قیمت تمام شده میان دو پروژه، ناشی از سهل انگاری، تسامح و عدم مطالعات صحیح توجیهی و مالی، تصمیمات نادرست مسئولان وقت و ترک فعل تعدادی از آنها بوده است که با متخلفین و مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد.
مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران از نمایندگان مجلس، استاندار و مسئولین شهرستان شهریار که اهتمام ویژه برای اتمام این پروژه و تامین اعتبار آنرا دارند، تشکر و اعلام نمود: برآورد می شود با تامین اعتبار انجام شده در مدت قرارداد، ظرف مدت ۱۰ ماه آتی این بیمارستان تجهیز و آماده بهره برداری شود.
کلنگ ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار در سال ۱۳۷۲ و توسط رییس جمهور وقت به زمین خورده است و دو بار دیگر نیز، توسط روسای جمهوری وقت مراسم کلنگ زنی داشته است که آخرین سال در سال ۱۳۹۳ بوده است.
در بازدید امروز، علاوه بر مسئولان دیوان محاسبات، حق وردی، نماینده مردم شهریار، طاهری فرماندار این شهرستان و نمایندگانی از استانداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی نیز حضور داشتند.

منبع:

About Author