معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد: افزایش درگیری کودکان با امیکرون

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن اشاره به گسترش اُمیکرون در کشور، اظهار داشت: در موج ششم کرونا، درگیری کودکان با اُمیکرون افزایش پیدا کرده و به همین دلیل، تقویت زیرساخت های بیمارستانی در این عرصه یکی از برنامه های معاونت درمان وزارت بهداشت است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، دکتر سعید کریمی اضافه کرد: کمیته ی علمی کشوری کرونا هم بر تقویت بخش های مراقبت های ویژه کودکان(PICU) تاکید داشت.
وی افزود: تا ۱۰ روز پیش ۵۹۲ تخت مراقبت های ویژه کودکان در کشور وجود داشت اما در طول یک هفته، ۱۰۳ تخت جدید خریداری، توزیع و افتتاح شد که این تخت ها در کشور در طول یک هفته حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: منابع لازم برای اضافه کردن ۴۰۰ تخت دیگر در بخش مراقبت های ویژه کودکان(PICU) تأمین شده و در هفته های آینده، این تخت ها به ظرفیت بیمارستان های کشور افزوده می شود.
در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۳ هزار و ۷۱۸ نفر رسید و ۲۵هزار و ۸۱۲ بیمار جدید هم شناسایی شد.
از روز گذشته تا امروز ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵ هزار و ۸۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۴۳ نفر از آنها بستری شدند، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۲۶۵ نفر رسید.
در حال حاضر ۲۴۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۸۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

About Author