ابتلای ۱۶۳۱۰ تن و فوت ۱۸۵ بیمار کرونایی دیگر در شبانه روز گذشته

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۴ هزار و ۲۳۸ نفر رسید و ۱۶ هزارو ۳۱۰ نفر هم بیماران جدید شناسایی شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: تا کنون ۶۱ میلیون و ۷۷۰ هزار ۱۳۸ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۵۹۴ نفر دُز دوم و ۲۱ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۶۵۵ نفر دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۸میلیون و ۳۵۷ هزار و ۳۸۷ دُز رسید.
همچنین در شبانه روز گذشته ۱۵۹هزار و ۴۸۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز(سه شنبه) تا امروز چهار شنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶ هزار و ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزارو ۲۷۵ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۵۶۵ نفر رسید.
طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۴ هزار و ۵۳ نفر رسید.
تا کنون ۶ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۶۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.
۳۶۰۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ هم در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۴۶ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۴۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۸۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری در وضعیت آبی به سر نمی برد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم بهمن ماه در پیامی توئیتری ضمن اشاره به افزایش موارد بستری و سرپایی از ورود کشور به پیک ششم کرونا اطلاع داد.
بهرام عین اللهی در این توئیت نوشت: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام نماییم که عملا وارد پیک ششم شده ایم.
وی افزود: سفارش اکید وحتی خواهش ما رعایت همان راهکارهای ساده اما مهم وحیاتی است، استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن بخصوص دز سوم است.
تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همینطور نسبت به «سونامی» سویه های امیکرون و دلتا به دنبال رکوردشکنی موارد مبتلا شدن به «کووید ۱۹» در سطح جهان اخطار داد. وی بار دیگر خواهان دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح جهان شد.
وی اضافه کرد: «میلیاردها نفر» در سطح جهان همچنان به صورت کامل در مقابل بیماری ویروس کرونا «آسیب پذیر» هستند.
همه گیری ویروس کرونا تابحال جان بیشتر از پنج میلیون نفر را در سطح جهان گرفته است.

About Author