وزیر بهداشت: عدالت و گسترش خدمات سلامت از اهداف اصلی دولت سیزدهم است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: اهداف مهمی در دولت سیزدهم برای خدمات رسانی به مردم وجود دارد که عدالت و گسترش خدمات سلامت برای همه یکی از آنهاست.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان در جنوب غربی اصفهان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: بدین منظور طرح عدالت و تعالی نظام سلامت باهدف ارتقای کمی و کیفی و عادلانه شاخصهای سلامت توسط وزارت بهداشت تدوین و مصوب شده است و هفته آینده از راه رسانه ها عرضه می شود.
وی درباره افزایش سرانه تخت بیمارستانی در کشور عنوان کرد: یکی از برنامه های ما برقراری عدالت بر مبنای شاخصهای موجود است بطوریکه در هر منطقه و مکان، هر خدمات و حقی که لازم است با عنایت به میزان جمعیت و وضعیت بیماری ها به همه مردم عرضه شود.
وزیر بهداشت همینطور ضمن اشاره به طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان، اظهار داشت: این بیمارستان قدیمی است و با عنایت به وضع موجود شهرستان لنجان و پیشرفت هایی که دارد نمی تواند آنطور که باید خدمات رسانی کند بنابراین با توجه و فعالیت مسئولان و نمایندگان مجلس، طرح توسعه این مرکز به تصویب سازمان برنامه وبودجه رسید و ردیف مشخصی بر مبنای ماده ۲۳ برای آن دریافت شد.
وی ضمن اشاره به مراسم کلنگ زنی امروز برای اجرای طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان، اضافه کرد: امید است با حمایت های دولت این طرح بیمارستانی با ۲۸۵ تخت که جامع خواهد بود و همه بخش های درمانی موردنیاز را خواهد داشت هرچه سریعتر بهره برداری شود و به مردم منطقه که عمده آنها محروم و مستضعف هستند خدمات خوبی عرضه نماید.
طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان با ۲۸۵ تخت و زیربنای ۴۵ هزار مترمربع با عنایت به صنعتی بودن شهرستان لنجان و نیاز جمعیتی این منطقه اجرا می شود.
شهرستان لنجان با حدود ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی اصفهان قرار دارد و دارای سه بخش مرکزی، باغبادران و فولادشهر است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بامداد روز پنجشنبه بمنظور افتتاح طرح های درمانی و بهداشتی و بازدید از چند طرح عمرانی و توسعه درمانی وارد اصفهان شد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام عین اللهی در سفری یک روزه به استان اصفهان از چند طرح توسعه و درحال ساخت بهداشتی و درمانی در شهرستان های اصفهان، نجف آباد و خمینی شهر بازدید و چند طرح در بخش سلامت و درمان در شهرستان های نجف آباد و لنجان را افتتاح نمود.
استان اصفهان جمعیتی بالغ بر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارد که در ۲۸ شهرستان ساکن هستند.
این خطه دارای ۶۹ بیمارستان با حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ تخت مصوب و ۳۶۸ آزمایشگاه تشخیص پزشکی است.

About Author