استاندار: پیک ششم کرونا در استان بوشهر مهار گشت

به گزارش فست فود باز ایرنا- استاندار بوشهر اظهار داشت: با تلاش کادر درمان و همکاری مردم وضعیت کرونایی شهرستان های این استان تغییر نمود و پیک ششم شیوع این ویروس درآنها مهار شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر به نقل از احمد محمدی زاده در گزارشی که روز شنبه به صورت ویدئو کنفرانسی به رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا عرضه کرد اضافه کرد: در هفته نخست اسفند ماه روند مبتلا شدن به ویروس کرونا در این استان نزولی شد و ضمن کاهش بستری های در بخش های کرونایی مراکز درمانی، ثبت فوتی ها هم روند نزولی نشان داده است.
استاندار بوشهر با ابراز امیدواری برای تداوم روند کاهشی بستری ها و فوت شدگان ناشی از کرونا در این استان اضافه کرد: وضعیت شهرستان های این استان از نظر رنگ بندی بگونه ای است که شهرستان های قرمز و نارنجی استان کاسته شده است.
محمدی زاده افزود: برپایه رنگ بندی کرونایی از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۴۰ درصد نارنجی پرخطر، ۳۰ درصد قرمز خیلی پر خطر و ۳۰ درصد در وضعیت زرد با خطر متوسط کرونایی قرار دارند.
وی با قدردانی از همکاری و تعامل مردم در رعایت شیوه نامه بهداشتی و تلاش کادر درمانی و پزشکی در مهار پیک ششم کرونا اضافه کرد: همه بخش های دولتی و خصوصی کمک کردند تا پیک ششم کرونا در این استان مهار و کنترل شد و الان سیر کاهشی آن درحال سپری شدن است.
محمدی زاده اظهار نمود: روند شیوع کرونا بعد از طی شرایط خوب در فصل پاییز، در زمستان صعودی شد، بطوریکه روند مبتلا شدن و فوت ناشی از کرونا که در دیماه در کمترین میزان بود در بهمن ماه با افزایشی شد این آمارها به شدت افزوده شد.
استاندار بوشهر از مردم خواست برای ادامه روند سیر کاهشی مبتلا شدن به کرونا شیوه نامه بهداشتی را رعایت و از تجمع و حضور در مراسم دورهمی پرهیز کنند.
منبع:

About Author