وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: حمایت همه جانبه از مبتلایان بیماری های نادر دغدغه وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: حمایت همه جانبه از مبتلایان به بیماری های نادر یکی از مهم ترین دغدغه های وزارت بهداشت است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، در متن پیام بهرام عین اللهی به مناسبت روز جهانی بیماری های نادر ( ۲۸ فوریه) آمده است: در تقویم جهانی سلامت ۲۸ فوریه بعنوان روز جهانی بیماری های نادر نامگذاری شده است، بیماری هایی که با اینکه تعداد کمی از جمعیت جهانی به آن مبتلا هستند اما مبتلایان و خانواده های آنها در راه کنترل و درمان این بیماری ها رنج فراوان و هزینه های زیادی را متحمل می شوند.
وزیر بهداشت در این پیام تصریح کرده است: از آنجائیکه ریشه خیلی از این نوع بیماری ها، ژنتیکی و وراثتی است، هنوز علل و عوامل ایجاد برخی از آنها ناشناخته است و درمان های قطعی برای این بیماری ها وجود ندارد و غالبا بیماران تحت درمان های علامتی یا حمایتی قرار می گیرند.
در ادامه پیام دکتر عین اللهی آمده است: حمایت همه جانبه از مبتلایان به بیماری های نادر پیوسته یکی از مهم ترین دغدغه های وزارت بهداشت بوده است، پوشش بیمه ای داروهای مورد نیاز، تأمین دارو و ملزومات مورد نیاز بیماران، حمایت روانی و اجتماعی از خانواده ها، عمده ترین فعالیتهایی است که باید در جهت کاهش نگرانی این بیماران صورت گیرد و وزارت بهداشت علیرغم همه مشکلات و چالش ها در این راستا گام های موثری برداشته و همچنان برای فراهم آوردن زمینه خدمات بیشتر به این بیماران و خانواده های آنها تلاش می کند.
وزیر بهداشت در انتها ابراز امیدواری کرده است که با تلاش دانشمندان و پژوهشگران، زمینه شناخت و درمان قطعی این بیماری ها در جهان و کشور فراهم گردد و مبتلایان به بیماری های نادر بتوانند با امید و آرامش به زندگی خود ادامه دهند.

About Author