پنج نفر دیگر به قربانیان کرونا در قم افزوده شد

به گزارش فست فود باز رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته، پنج نفر که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، جان خویش را از دست دادند.
به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت وگویی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به نوزدهم اسفندماه ۶۷ نفر مشکوک و یا با علایم قطعی مبتلا شدن به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم پذیرش، و ۵۵ نفر از آنها هم تحت معالجه و درمان قرار گرفتند.
وی ضمن اشاره به ترخیص ۳۷ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند اضافه کرد: کل بیماران بستری در مراکز درمانی قم ۲۰۳ نفر است.
مصری بیماران بدحال که در تحت مراقبت های ویژه هستند را ۴۱ نفر ذکر کرد و اظهار داشت: از ۱۵۶ آزمایش کرونای صورت گرفته، نتیجه ۳۹ مورد مثبت شد.
رئیس علوم پزشکی قم بیان نمود: از آغاز اجرای طرح همگانی واکسیناسیون کرونا در قم یک میلیون و ۷۹۴ هزار و ۹۰۰ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.
وضعیت کرونایی قم که از روز هشتم بهمن ماه به رنگ قرمز درآمده بود، روز ششم اسفندماه نارنجی شد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir رجوع کنند.
همه ایرانی ها می توانند به منظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و هم ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https: //salamat.gov.ir رجوع کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه رجوع و خدمات «رایگان» دریافت نمایند./
منبع:

About Author