فست فود باز: برمبنای تازه ترین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۲۴ به ۳۶ شهر افزوده شد همین طور تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۵۰ به ۵۸ شهر رسید.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حالا ابرکوه، بافت، تفت، سمیرم، کنگاور، مانه و سملقان، اراک، بجنورد، جاجرم، شهرضا، کهگیلویه، محلات، ارزوئیه، بدره، چادگان، شیروان، کوهبنان، مهریز، اسفراین، بروجن، خاتم، فراهان، کوهسرخ، نائین، آبدانان، بشرویه، رامسر، فریدون شهر، کیار، نطنز، آشتیان، پاوه، سرچهان، فیروزکوه، گچسارانو نیشابور در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارند.
اکنون ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۹۵ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
طبق نقش قبلی کرونائی کشور، ۶۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳۰۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار داشت.
رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کنار تکمیل واکسیناسیون، بهترین و موثرترین راه مقابله با کرونا در هر موجی از بیماری است.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز جمعه اعلام نمود: در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶ بیمار کووید ۱۹جان خودرا از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۴۰ هزار و ۲۴۰ نفر رسید همین طور ۲۲۶۴ بیمار جدید در کشور شناسایی شد که ۳۱۵ نفر از آنها بستری شدند.
تا کنون ۶۳ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۷۷۸ نفر دُز اول، ۵۶ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۱۷۸نفر دُز دوم و ۲۶ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۴۱ نفر دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۷ میلیون و ۶۴ هزار و ۸۹۷ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۱۲۲ هزار و ۶۳۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
از روز گذشته تا امروز ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۱ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۱۵ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ نیز در کشور به ۷ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۴۸۴ نفر رسید.
همچنین تا کنون ۶ میلیون ۸۷۷ هزار و ۸۳۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
یک هزار و ۶۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۴۹ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

منبع:

About Author