مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: ۳۰ هزار فرد مبتلا به اوتیسم در کشور وجود دارد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اعلان اینکه ۳۰ هزار فرد مبتلا به اوتیسم در کشور وجود دارد، اظهار داشت: بیمه سلامت از تمام توان خود در امتداد خدمات دهی مطلوب به مبتلایان اوتیسم استفاده می نماید.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت بهداشت، محمد مهدی ناصحی به مناسبت روز آگاهی جهانی اوتیسم ( دوم آپریل ۲۰۲۲) اضافه کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در ارائه خدمات به مبتلایان اوتیسم با قوت اقدام می کند، بر طبق تحقیقات و بررسی های به عمل آمده نزدیک به ۳۰ هزار نفر مبتلا به اوتیسم در کشور شناسایی شده که نیمی از این افراد زیر پوشش بیمه سلامت هستند.
وی عنوان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران با عنایت به مصوبات قانونی مجلس و قوانین بالادستی به طیف گسترده ای از بیمه شدگان در جامعه و بیماران دارای بیماری های خاص و ویژه همچون مبتلایان اوتیسم خدمات دهی می کند.
وی افزود: اوتیسم یا درخودماندگی یک اختلال عصبی رشدی با شاخصهای نقص در ارتباط اجتماعی، رفتارهای کلیشه ای، مشکلات درک شناختی و خزانه رفتاری، حرکتی و کلامی محدود است.
ناصحی خاطرنشان کرد: در جهت کاهش مشکلات این گروه از بیماران و خانواده های آنها که با صبوری در کنار فرزندان خود هستند، بیمه سلامت ایران ارائه خدمات بسیاری را از سال پیش در اولویت قرار داده است که می توان به پوشش ۶ کد خدمتی ستاره دار در زمینه توان بخشی که این خدمات شامل ۲ کد در ارتباط با کار درمانی، ۲ کد در ارتباط با گفتار درمانی، ۲ کد در ارتباط با مداخلات روانشناسی و سایر خدمات مانند آزمایش ها، تصویربرداری و دارویی اشاره نمود.
وی افزود: بیمه سلامت در سال ۱۴۰۱ در کنار سازمان حمایتی بهزیستی از آمادگی لازم برای ارائه خدمات ویژه به معلولان برخوردار است، ضمن این که این سازمان نهایت تلاش خودرا می کند خدمات باکیفیت و با تعرفه مناسب در زمینه های دارویی، توانبخشی و سایر امور در ارتباط با پزشکی را در اختیار مبتلایان به اوتیسم قرار دهد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با عنایت به اعتبارات مناسبی که امسال نیز برای بیماران صعب العلاج در اختیار این سازمان قرار گرفته است تمامی تلاش خودرا می نماییم تا بتوانیم از آن سر فصل بودجه ای، خدمات شایان توجهی را در اختیار مبتلایان به اوتیسم قرار دهیم.

About Author