تعیین تکلیف آموزش دانش آموزان بیمار و کرونایی

به گزارش فست فود باز سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از تعیین تکلیف آموزش دانش آموزان مبتلا به کرونا و دارای بیماری خاص اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر شد که از راه بستر «شاد» محتوای مورد نیاز دانش آموزان از جانب معلم در اختیار قرار بگیرد.
صادق ستاری فرد در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت آموزش دانش آموزان مبتلا به کرونا و دارای بیماری خاص که امکان حضور در مدرسه را ندارند اظهار نمود: این مورد هفته گذشته بررسی و پیشنهادهایی پیرامون آن مطرح بود.
وی ادامه داد: درباره چگونگی آموزش این گروه از دانش آموزان تصمیم گیری و مقرر شد که از راه بستر «شاد» محتوای مورد نیاز دانش آموزان از جانب معلم در اختیار قرار بگیرد.
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بر این اساس معلم یا خارج از زمان آموزش رسمی و یا در زمان آموزش، نسبت به عرضه محتوای مورد نیاز در چارچوب فایل و سایر موارد اقدام می کند اظهار داشت: معلم، گروهی از دانش آموزانش که دارای بیماری خاص هستند و یا به کرونا مبتلا شده اند را در این گروه اختصاصی که اسامی شان در سامانه “ایران من” ثبت شده، خواهد داشت و تنها به آنها آموزش می دهد و آنگونه نیست که اگر دانش آموزی به هر علتی – به جز موارد گفته شده- غیبت کرد، بتواند در این گروه قرار گرفته و از آموزش ها بهره مند شود. ستاری فرد همینطور در پاسخ به پرسشی در خصوص برخی شنیده ها پیرامون مخالفت نماینده آموزش و پرورش با تعطیلی مدارس در نشست کمیته اضطرار شب گذشته تهران علیرغم نگرانی هایی که نسبت به تداوم آلودگی هوا وجود دارد اظهار داشت: معمولاً کمیته اضطرار بعد از شنیدن اظهارات کارشناسان و نمایندگان استان ها به جمع بندی می رسد و آموزش وپرورش هم تنها یک عضو است. نماینده استان در جلسات استانی شرکت می کند و در مجموع با عنایت به شرایط و اقتضائات استانی تصمیم گیری می شود.
وی ادامه داد: کمیته به این جمع بندی رسیده که مدارس تعطیل نشوند اما فعالیتهای آزاد، ورزشی و اردویی که در محوطه آزاد انجام می شود، لغو شوند. با این وجود بر اساس گزارش هایی که ما دریافت کرده ایم، به تدریج از شدت آلاینده ها کم می شود. ضمن آنکه آموزش و پرورش مجری مصوبات بوده و مصوبات کمیته اضطرار لازم الاجراست.

About Author