مردم حتما روند واکسیناسیون شان را کامل کنند

فست فود باز: رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: مردم برای نوبت بعدی واکسنشان مطابق برنامه کشوری، به مراکز بهداشت مراجعه کنند و فرصت را از دست ندهند تا همانطور که حالا در حاشیه امنی به سر می بریم، این حاشیه امن تا مدت های طولانی ادامه یابد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا درباب آخرین وضعیت بیماری کرونا و همین طور واکسیناسیون کووید ۱۹، اظهار داشت: ظرف روزهای گذشته کمترین تعداد موارد مبتلاشدن و مرگ میر ناشی از کرونا را در کشور داشتیم و این در حالیست که شاهد می باشیم که در برخی از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی موارد بیماری یکباره افزایش جدی پیدا کرد. بعنوان مثال می توان از کشور ایتالیا نام برد که تقریباً روز گذشته ۶۲۵۰۰ مورد مبتلاشدن و ۱۵۳ مورد مرگ داشته، در کشور آلمان نیز تعداد موارد مبتلاشدن نسبتاً بالا بوده است. در کشور آمریکا و اسپانیا نیز موارد بیماری دو مرتبه اوج گرفته به طوریکه روز گذشته در آمریکا ۶۶۴ مورد مرگ فقط گزارش شده و این در صورتیکه ما ظرف دو روز گذشته، کمتر از ۱۰ مورد فوتی داشتیم، تعداد موارد مبتلاشدن در کشورمان هم به کمتر از ۳۰۰ مورد در روز رسیده است.
وی ادامه داد: این بیماری به ویژه در کسانی که هنوز واکسن تزریق نکردند یا روند واکسیناسیون شان نیمه کاره است، یعنی یک یا دو نوبت تزریق کردند و نوبت سومشان را تزریق نکردند، ممکنست خطرناک بوده و سویه جدید ویروس در آنها بیماری بوجود آورد.
وی اشاره کرد: تقاضای ما از مردم این است که به سفارش های ما توجه نمایند. اگر این افراد به بیماری مبتلا شوند، ممکنست به انواع شدید بیماری مبتلا شوند خواهش ما این است که مساله تزریق واکسن به ویژه نوبت سوم را جدی بگیرند، ما حالا در شرایطی هستیم که برای برخی از گروههای پرخطر حتی نوبت چهارم واکسن را شروع کردیم یعنی برای کسانی که بالای ۷۰ سال دارند یا کسانیکه سیستم سیستم دفاعی بدنشان ضعیف شده و همین طور همکاران بخش بهداشت و درمان که در برخورد مستقیم با بیماران هستند، نوبت چهارم واکسن را تزریق می نماییم.
به گزارش وبدا، گویا اشاره کرد: مردم این امر را جدی بگیرند و برای نوبت بعدی واکسنشان مطابق برنامه کشوری، به مراکز بهداشت مراجعه کنند و فرصت را از دست ندهند تا همانطور که حالا در حاشیه امنی به سر می بریم، شرایط به شکلی پیش رود که این حاشیه امن تا مدت های طولانی ادامه پیدا کند.

About Author