توافق وزرای بهداشت ایران و عراق برای ثبت داروهای ایرانی در عراق

وزرای بهداشت ایران و عراق در بغداد ضمن تاکید بر لزوم گسترش همکاریهای طبی و استفاده از کارشناسان پزشکی بر تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق تاکید نمودند.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، بهرام عین اللهی با اشاره به این که ایران برای تقویت همکارهای بهداشتی و برگزاری همایش های پزشکی کاملا آماده است، اضافه کرد: مداوای بیماران عراقی در بیمارستان های ایران و رسیدگی به بیماران ایرانی خصوصاً زوار عتبات عالیات هم همچون اهداف این سفر است که با طرف عراقی در این زمینه به توافق رسیده و به زودی در این زمینه توافق نامه ای امضا خواهد شد.
هانی العقابی وزیر بهداشت عراق هم اشاره کرد: به ثبت داروهای ساخت ایران در وزارت بهداشت عراق سرعت بخشیده و امیدواریم در آینده نزدیک از تجربیات بهادار پزشکان ایرانی در عراق هم استفاده بهینه نماییم. توافق در حوزه مبارزه با مواد مخدر و معالجه بیماران مواد مخدر جزو برنامه های دیگر این دیدار بود.
همچنین عین اللهی در این سفر با مصطفی الکاظمی نخست عراق دیدار و گفت و گو و بر تقویت همکاری دو کشور در حوزه های بهداشتی و پزشکی اصرار کرد.
در این دیدار، دو طرف روابط دوجانبه بین دو کشور و لزوم تقویت همکاری در حوزه های مختلف خصوصاً پزشکی و بهداشتی را مورد بررسی قرار دادند.
وزیر بهداشت تبادل استاد و دانشجو و مبادله دارو و تجهیزات پزشکی میان دو کشور ایران و عراق را از ظرفیت های همکاری بین دو کشور عنوان نمود و نخست وزیر عراق نیز در این دیدار بر عمق روابط تاریخی و اجتماعی استوار بین و دو کشور همسایه و لزوم همکاری برای بسط چشم انداز تعاملات مشترک برای خدمت به دو ملت ایران و عراق اصرار کرد.

About Author