چرا همه افراد چاق به دیابت نوع دو گرفتار نمی شوند؟

متخصصان در یک بررسی به این مورد پرداختند که چرا همه افراد مبتلا به چاقی گرفتار دیابت نوع دو نمی شوند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، متخصصان آمریکایی به یک روش تحلیلی جدید دست پیدا کردند که به پرسشی در مورد دیابت نوع دو پاسخ می دهد: چرا بعضی از بیماران گرفتار اضافه وزن به این بیماری مبتلا می شوند و برخی دیگر نه.
دیابت نوع دو، بیماری متابولیک و مزمن است که بر نحوه سوخت و ساز گلوکز در بدن تأثیر می گذارد. این نوع دیابت اغلب با چاقی همراه می باشد. برای بعضی از بیماران، این بیماری بدان معناست که بدن آنها به درستی به انسولین واکنش نشان نمی دهد. در مراحل بعدی بیماری، بدن بیمار انسولین کافی برای حفظ سطح طبیعی گلوکز تولید نمی نماید. در هر صورت، قند در جریان خون انباشته شده و اگر درمان نشود، خیلی از اندام های اصلی را مبتلا به اختلال می کند. یک عامل خطر کلیدی برای دیابت نوع دو اضافه وزن است که اغلب در نتیجه مصرف بیش از اندازه چربی و قند در کنار کم تحرکی است.
متخصصان در یک بررسی به تکنیک تحلیلی جدید دست پیدا کردند تا مکانیزم های موثر در مقاومت به انسولین را در مراحل اولیه شناسایی کنند. آنان به دنبال این بودند که بدانند کدام اندام ها، مسیرهای بیولوژیکی و ژن ها در این فرآیند نقش دارند.
یافته ها نشان می دهند که نوع خاصی از میکروب روده منجر به بافت چربی سفید حاوی سلول های ماکروفاژ (سلول های بزرگی که بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند) که با مقاومت به انسولین مرتبط هستند، منجر می شود. در بدن انسان، بافت چربی سفید نوع اصلی چربی است.
متخصصان اظهار داشتند: تجزیه و تحلیل ما پیشبینی می کند که رژیم غذایی پرچرب/ حاوی قند بالا عموما با ایجاد صدمه های در رابطه با میکروبیوتا به فرایند سنتز انرژی عمل کرده و منجر به مقاومت به انسولین می شود. روش های درمانی که میکروبیوتای بیمار را بگونه ای تغییر می دهند که مقاومت به انسولین را در سلول های ماکروفاژ بافت چربی هدف قرار می دهد، می تواند یک راهکار درمانی جدید برای دیابت نوع دو باشد.
دیابت نوع دو یک بیماری جهانی است و انتظار می رود تعداد موارد مبتلا شدن و تشخیص بیماری در ۱۰ سال آینده افزایش پیدا کند. رژیم غذایی غربی که سرشار از چربی های اشباع و قندهای تصفیه شده است یکی از عوامل اصلی این بیماری است. اما باکتری های روده هم نقش مهمی در تسهیل اثرات رژیم غذایی دارند.
در مطالعه جدید، متخصصان هم بر مبنای تکنیک های تحلیلی و هم انجام آزمایش هایی روی موش ها، وضعیت روده، کبد، ماهیچه و بافت چربی سفید و بیان مولکولی ماکروفاژهای بافت چربی سفید در بیماران چاق را بررسی کردند.
به گزارش مدیکال اکسپرس، متخصصان با اشاره به اینکه دیابت ناشی از رژیم غذایی غربی با صدمه میتوکندریایی وابسته به میکروبیوتا مشخص می شود، اظهار داشتند: بافت چربی نقش غالبی در مقاومت سیستمیک به انسولین دارد و ما برنامه بیان ژن و تنظیم کننده اصلی ماکروفاژهای بافت چربی را که با مقاومت به انسولین مرتبط هستند، مشخص کردیم. بررسی ها نشان داد میکروب Oscillibacter که در رژیم غذایی غربی موجود است، سبب افزایش ماکروفاژ بافت چربی مقاوم به انسولین می شود.

منبع: