دومین روزی که فوتی های کرونا صفر شد کرونا از بین نرفته

وزیر بهداشت و درمان کشورضمن تبریک بابت ثبت دومین روز بدون فوتی کرونا ر ایران اظهار نمود: بیماری هنوز به صورت کامل از بین نرفته است وهمچنان احتیاج به رعایت و مراقبت بخصوص در تجمعات است.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، عین اللهی با بیان تکرار باردیگر روز بدون فوتی کرونا در کشور از شروع همه گیری این بیماری و تبریک به مردم و رهبری اظهار داشت: میزان مراجعان کرونائی به بیمارستان ها کم شده و امروز برای بار دوم آمار فوت شدگان صفر شد، اما نکته قابل توجه این است که این بیماری هنوز بطور کامل از بین نرفته است و باید همچنان مراقب سلامت خود باشیم و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم و در تجمعات کماکان همچون سابق پیرو اصول بهداشتی باشیم.

وزیر بهداشت و درمان کشور افزود: از کادر درمان نهایت تشکر را داریم که در طول این مدت زمان با سخت کوشی برای از بین بردن این بیماری تلاش کردند و در این میان از دانشمندان کشور نیز سپاسگذاریم که در این دوران ۶ واکسن داخلی را وارد عرصه تولید کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که برنامه وزارت بهداشت برای افرادی که هنوز دز سوم واکسن را دریافت نکرده اند چیست؟ اظهار نمود: باید به مردم ابلاغ نماییم تا دز سوم را نیز دریافت نمایند. خیلی از خدمات دولت به تزریق دز سوم واکسن وابسته است و با داشتن کارت واکسن و تزریق دز سوم خدمات ارائه می شود. همانطور که عازمان سفر حج باید هر سه دز واکسن را تزریق کرده باشند.

عبداللهی در آخر تصری کرد: این بیماری هنوز بطور کامل از بین نرفته است و مردم باید رعایت نمایند. بیماری آنفلوآنزا نیز زمانی در مرحله همه گیری بود و حالا پس از گذشت چند سال برخی افراد گرفتار می شوند و شکل همه گیری ندارد و امروزه محدود شده است. بیماری کرونا نیز هنوز خطر خودرا دارد و باید رعایت شود تا همچون آنفلوآنزا از حالت همه گیری بیرون رود.

About Author