آمار جهانی کرونا ثبت بیشتر از ۵۵۶ میلیون مبتلا تابحال

به گزارش فست فود باز بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا (کووید-۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۵۶ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۱۶۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۶۴ هزار و ۵۶۰ بیمار کووید تأیید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۸۹.۷ میلیون مبتلا و بیشتر از یک میلیون قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۳.۵ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۷۲ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۱.۶ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و هم چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۹، ۷۳۱، ۷۹۹ ۱، ۰۴۳، ۸۷۹ ۲ هند ۴۳، ۵۴۷، ۸۰۹ ۵۲۵، ۲۷۰ ۳ برزیل ۳۲، ۶۱۰، ۸۳۰ ۶۷۲، ۴۹۴ ۴ فرانسه ۳۱، ۶۵۸، ۷۲۷ ۱۴۹، ۸۰۱ ۵ آلمان ۲۸، ۶۷۳، ۲۱۲ ۱۴۱، ۵۱۹ ۶ انگلیس ۲۲، ۷۴۱، ۰۶۵ ۱۸۰، ۴۱۷ ۷ ایتالیا ۱۸، ۹۳۸، ۷۷۱ ۱۶۸، ۶۹۸ ۸ روسیه ۱۸، ۴۴۵، ۳۰۱ ۳۸۱، ۳۵۴ ۹ کره جنوبی ۱۸، ۴۳۳، ۳۵۹ ۲۴، ۵۸۳ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۱۸۰، ۴۴۴ ۹۹، ۰۵۷ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۴۱ هزار و ۶۴۸ مورد مبتلا شدن و ۱۴۱ هزار و ۴۰۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تابحال در فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، ژاپن، آرژانتین، استرالیا، هلند، ایران، کلمبیا، مکزیک، اندونزی، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، شیلی، آفریقای جنوبی، کانادا، جمهوری چک، تایوان، سوئیس، یونان، فیلیپین، پرو و دانمارک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همینطور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

About Author