آمار جهانی کرونا ثبت بیشتر از ۳۳ میلیون مبتلا در فرانسه

بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۶۷ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۸۴۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۸۷ هزار و ۷۵۳ بیمار کووید هم تأیید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۱.۲ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۳.۷ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۷۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و هم چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۱، ۲۷۵، ۱۴۹ ۱، ۰۴۸، ۸۴۳ ۲ هند ۴۳، ۷۶۷، ۵۳۴ ۵۲۵، ۷۶۰ ۳ برزیل ۳۳، ۳۰۱، ۱۱۸ ۶۷۵، ۴۰۸ ۴ فرانسه ۳۳، ۰۱۶، ۵۷۸ ۱۵۰، ۵۷۶ ۵ آلمان ۲۹، ۶۹۲، ۹۸۹ ۱۴۲، ۵۳۳ ۶ انگلیس ۲۳، ۰۷۵، ۳۶۰ ۱۸۱، ۵۸۰ ۷ ایتالیا ۲۰، ۱۴۵، ۸۵۹ ۱۶۹، ۹۲۵ ۸ کره جنوبی ۱۸، ۷۸۸، ۰۵۶ ۲۴، ۷۵۳ ۹ روسیه ۱۸، ۴۹۰، ۲۹۶ ۳۸۱، ۸۸۱ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۲۹۷، ۵۳۹ ۹۹، ۰۸۸ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۷۸ هزار و ۴۷۸ مورد مبتلا شدن و ۱۴۱ هزار و ۴۹۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همینطور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

About Author