آمار جهانی کرونا ابتلای بیش از ۵۷۲ میلیون نفر به کووید-۱۹

فست فود باز: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به ۵۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۵۷۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۹۸ هزار و ۳۴۷ بیمار کووید نیز تأیید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۱.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۳.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۶ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۱، ۹۴۲، ۷۴۴ ۱، ۰۵۱، ۲۳۵ ۲ هند ۴۳، ۸۴۷، ۰۶۵ ۵۲۵، ۹۳۰ ۳ برزیل ۳۳، ۵۰۶، ۲۸۲ ۶۷۶، ۵۵۱ ۴ فرانسه ۳۳، ۳۳۹، ۳۵۰ ۱۵۱، ۲۳۷ ۵ آلمان ۳۰، ۱۳۱، ۳۰۳ ۱۴۲، ۹۴۸ ۶ انگلیس ۲۳، ۲۱۲، ۵۶۵ ۱۸۲، ۷۲۷ ۷ ایتالیا ۲۰، ۴۶۷، ۳۴۹ ۱۷۰، ۵۲۷ ۸ کره جنوبی ۱۹، ۰۷۷، ۶۵۹ ۲۴، ۸۲۵ ۹ روسیه ۱۸، ۵۱۱، ۱۲۰ ۳۸۲، ۰۳۹ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۵۲۴، ۰۷۱ ۹۹، ۱۸۴ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۳۰۴ هزار و ۵۵۰ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۵۹۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

About Author