WHO در مورد شرایط اضطراری آبله میمونی تصمیم گیری می کند

فست فود باز: گزارش ها حاکی از آنست کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مورد اعلام شرایط اضطراری بیماری آبله میمونی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دو منبع نزدیک به کمیته تصمیم گیری اعلام شرایط اضطراری بیماری آبله میمونی به خبرگزاری رویترز گفتند: اعضای گروهی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در مورد این که آیا شیوع این بیماری نشان دهنده یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی است یا خیر با یکدیگر اختلاف نظر دارند اما ممکنست ” تدروس آدهانوم ” دبیر کل این سازمان همچنان بالاترین سطح هشدار را صادر کند.
این کمیته که روز پنجشنبه تشکیل جلسه داد به دبیر کل سازمان جهانی بهداشت که مسئول تصمیم گیری نهایی در مورد اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی است، مشاوره می دهد.
مقرر است این سازمان ساعت ۱۳: ۰۰ امروز (شنبه) به وقت گرینویچ کنفرانس خبری برگزار و تصمیم نهایی خودرا اعلام نماید.
هم اکنون عنوان “وضعیت اضطراری بهداشت عمومی” تنها برای همه گیری کروناویروس و کوشش های پیوسته برای ریشه کنی فلج اطفال به کار گرفته میشود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در هفته های اخیر، تاکید متخصصان و کارشناسان بهداشت عمومی به سازمان جهانی بهداشت و دولت های ملی برای اتخاذ اقدامات بیشتر در مورد بیماری آبله میمونی بالا رفته است. هم اکنون بیش از ۱۴ هزار مورد مبتلاشدن و پنج مورد مرگ ناشی از آن در ۷۱ کشور عضو این سازمان گزارش شده است.

منبع:

About Author