معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد: انعقاد تفاهمنامه وزارت بهداشت و بیمه سلامت برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری

به گزارش فست فود باز معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با سازمان بیمه سلامت به منظور اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری اطلاع داد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، عباس عبادی اضافه کرد: برپایه این تفاهمنامه، همکاری هزینه کرد منابع حاصل از تعرفه گذاری خدمات پرستاری مصوبه هیات وزیران که امسال تعیین شده است در اختیار بیمه سلامت قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل نحوه بازتوزیع قانون تعرفه گذاری پرستاری که با همکاری سازمان نظام پرستاری و معاونت های پرستاری، توسعه و درمان وزارت بهداشت تدوین شده است، کارانه پرستاران پرداخت می شود.
عبادی تصریح کرد: دستورالعمل بازتوزیع قانون تعرفه گذاری تدوین و نهایی شده است و در ایام آینده از جانب وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ می شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه های پرستاری به صورت طرح نمایندگان مجلس در چارچوب یک ماده واحده و دوتبصره در تاریخ ۶ تیر ۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب و ۱۳ تیر همان سال به تایید شورای نگهبان رسید.
بر اساس ماده واحده این قانون، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد استاندارد بسته های خدمات، تشخیصی و درمانی کادر پرستاری مبحث ماده(۱۶) قانون سازمان نظام پرستاری را در همه مراکز بهداشتی و درمانی کشور تعیین و به استناد قانون بیمه همگانی با هماهنگی وزارت رفاه در چهارچوب سرانه مصوب، تعرفه سالانه بعد از تصویب شورایعالی بیمه و هیأت وزیران اجرا نماید.

About Author