۲ هزار و ۲۷۲ بیمار خاص در استان همدان زیرپوشش بیمه سلامت هستند

ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اعلان اینکه بیمه سلامت نقش مهمی در حفاظت مالی از بیماران خاص دارد اظهار داشت: هم اکنون ۲ هزار و ۲۷۲ بیمار خاص در این استان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.
فریبرز نیاستی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: افراد زیر پوشش بیمه سلامت شامل یک هزار و ۲۳۸ بیمار ام. اس، ۵۱۸ بیمار دیالیزی، ۲۶۸ بیمار پیوند کلیه و ۱۶۹ بیمار هموفیلی هستند.
وی با اعلان اینکه ۷۹ فرد مبتلا به تالاسمی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند افزود: سهم پرداختی سازمان بیمه سلامت برای خرید دارو و سایر خدمات بیماران خاص ۱۰۰ درصد است و بیمه شده فرانشیزی پرداخت نمی کند.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان یادآوری کرد: طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده شهری در صندوق بیمه سلامت همگانی از اول مهر سال قبل در این استان اجرا شد و از آن زمان تا حالا ۱۸۶ هزار نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی به ۱۲۱ پزشک خانواده منتسب شده اند.
نیاستی اضافه کرد: بیمه شدگان بعد از دریافت پیامک از اداره کل بیمه سلامت استان باید برای انجام ویزیت پایه به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا وضعیت آنها از نظر مبتلاشدن به بیمارهای دیابت و پرفشاری خون بررسی شود.
وی با اعلان اینکه پزشک خانواده مسئول سلامت خانوار افراد است اشاره کرد: پزشک خانواده بهترین شخص برای حفظ و ارتقای سلامتی اعضای خانواده است چونکه با تاریخچه و وضعیت سلامتی خانواده های زیر پوشش خود آشنایی کامل دارند.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اظهار داشت: باتوجه به ضرورت رعایت نظام ارجاع، در این طرح پزشک خانواده در صورت نیاز بیمار را به متخصص مربوطه ارجاع می دهد بدین سبب باید کار فرهنگی، آموزشی، تبلیغات و اطلاع رسانی لازم در حوزه نظام ارجاع و ضرورت پزشک خانواده صورت گیرد.
به گزارش فست فود باز به نقل از خبرگزاری ایرنا، هم اینک یک میلیون و ۹۸ هزار و ۵۹۰ نفر معادل ۵۸ درصد جمعیت استان همدان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند که این جمعیت خدمات خودرا در قالب پنج صندوق بیمه ای شامل ۵۸۵ هزار و ۸۲۲ نفر در صندوق روستائیان، ۳۳۳ هزار نفر سلامت همگانی، ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ نفر در صندوق کارکنان دولت، ۵۶ هزار و ۲۹۸ نفر صندوق سایر اقشار و سه هزار و ۱۷۰ نفر زیر پوشش صندوق ایرانیان، دریافت می کنند.

About Author