رییس مرکز بهداشت قم: تزریق واکسن کرونا در تمام پایگاه های سلامت قم صورت می گیرد

به گزارش فست فود باز، ایرنا- رئیس مرکز بهداشت قم اظهار داشت: با عنایت به نقش واکسن در ایجاد ایمنی ضد کرونا، تزریق واکسن در تمام پایگاه های سلامت این استان صورت می گیرد.
سیامک محبی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: واکسیناسیون در ۴۲ مرکز، ۹۲ پایگاه سلامت و ۶۰ خانه بهداشت در سطح شهر و روستا صورت می گیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه سال قبل برنامه واکسیناسیون در کشور شروع شد، افزود: در آغاز طرح واکسیناسیون ضد کرونا در استان قم ۱۸ مرکز تجمیعی فعال بود که از آغاز سال جاری برنامه وزارت کشور تغییر و به سمت شبکه های بهداشتی و درمانی حرکت کرد.
وی با بیان اینکه الان تمام مراکز جامع خدمات شهری و روستایی در طرح واکسیناسیون فعال است، افزود: شهروندان به مراکزی که پرونده بهداشتی دارند رجوع کنند، ولی می توانند به هر مرکز دیگری هم رجوع کنند.
محبی ضمن اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون در ساعات اداری، اظهار داشت: برای افزایش دسترسی، چهار مرکز امام خمینی(ره) در بلوار کریمی، امام رضا(ع) در پردیسان، شهدا در خیابان انقلاب و الزهرا(س) در نیروگاه در نوبت عصر هم از ساعت ۱۷ الی ۲۰ فعال است.
وی اضافه کرد: مرکز تجمیعی واکسیناسیون شماره ۲ در بلوار کارگر همه روزه از ساعت ۸ بامداد لغایت ۲۰ فعال است.
وی ضمن اشاره به ضرورت دریافت دوز چهارم واکسن، به شهروندان سفارش کرد: نوع واکسنی که برای دوز سوم و چهارم دریافت می کنند متفاوت از نوع واکسن دوز اول و دوم باشد.
رییس مرکز بهداشت قم خاطرنشان کرد: افرادی که قصد شرکت در پیاده روی اربعین دارند، اگر بیشتر از ۶ ماه از دریافت آخرین دوز واکسن آنها گذشته باشد، باید برای دوز یادآور اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: خانواده ها برای افراد سالمند و ناتوانی که توان خروج از منزل ندارند می توانند با پایگاه های بهداشتی سطح شهر تماس حاصل و درخواست حضور تیم سیار نمایند.
وی اضافه کرد: همینطور تیم های سیار مرکز بهداشت آمادگی دارند در مراکز تجمعی همچون شهرک های صنعتی، کارخانه ها، سازمان ها و دستگاههای اداری که متقاضیان زیادی دارد با هماهنگی قبلی نسبت به تزریق واکسن کرونا رجوع کنند.
استان قم که از روز جمعه ۱۵ مردادماه جاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته بود، ۲۱ تیرماه با تغییر رنگ مجدد به وضعیت نارنجی برگشت./

About Author