معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد تاکید بر لزوم پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور

به گزارش فست فود باز، معاون اول رئیس جمهور با تکیه بر اینکه «پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور باید درنظر گرفته شود»، اظهار داشت: دولت با تمام ظرفیت در کنار متخصصان علم ژنتیک در کشور است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، محمد مخبر بامداد امروز (پنج شنبه) در بازدید از مرکز جامع ژنتیک نور اضافه کرد: علم ژنتیک یکی از موضوعات مهم در آینده مباحث پزشکی، درمانی و دارویی است و این مرکز توانسته با کوشش های شبانه روزی متخصصان و مجاهدان خود برگ زرینی در تاریخ علم پزشکی کشور رقم بزند.
وی با اشاره به ایام هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد: با وجود امکانات بسیار زیاد دشمنان، اما رزمندگان ما توانستند با دینداری و اتکا به خداوند در مقابل رژیم مجهز بعثی پیروز شوند پس اگر آینده علم ژنتیک به دست مجاهدان بیفتد، اساسا کاربری و اقتدار دیگری به همراه خواهد داشت.
مخبر اشاره کرد: دشمنان ملت تا آن زمان که به قدرت و اقتدار ایران آگاه نشوند از هیچ توطئه و اقدامی مقابل کشور فروگذار نخواهند کرد.
وی در ابتدای سخنان خود به کوشش های مقدس متخصصان مرکز جامع ژنتیک نور در تعیین هویت پیکر شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم اشاره و اشاره کرد: اقدامات و دستاوردهای دانشمندان، این مرکز را به یک مکان مقدس تبدیل نموده است و اساسا توفیقات و عزم راسخ مجاهدان و فعالان مرکز جامع ژنتیک نور لطفی از جانب پروردگار و از برکت خون پاک شهدا است.
مخبر با اشاره به فضای معنوی مرکز جامع ژنتیک نور به سبب حضور پیکرهای شهدا و تشخیص هویت پیکر مطهر آنان اظهار داشت: حضور در این مرکز به صورتی توسل به روح شهدایی است که پاک ترین، مقدس ترین و مقرب ترین انسان ها در پیشگاه پروردگار متعال هستند.
معاون اول رییس جمهور در این بازدید با حضور در لابراتوار تعیین هویت پیکر شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با قرائت فاتحه، یاد و خاطره آنان را گرامی داشت و همین طور در ادامه از بخش های مختلف مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) بازدید نمود.
در جریان این بازدید دکتر حسن ابوالقاسمی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گزارشی از پیشرفت ها در روند تعیین هویت شهدای جاویدالاثر، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای این مرکز ارائه کرد.
مرکز جامع ژنتیک نور در بخش های مختلف همچون لابراتوار تعیین هویت پیکر شهدا، خدمات ژنوم و کلینیک ژنتیک چندتخصصی و پزشکی خدمات مختلفی را شامل احراز هویت ژنتیک شهدا و خانواده آنان و همین طور خدمات مشاوره ای، بالینی و آزمایشگاهی در بخش های زنان و زایمان، اطفال و داخلی ارائه می کند.

About Author