شرکت های معتبر تولیدکننده روغن و گریس در ایران

در ایران ۴ شرکت بزرگ تولید کننده انواع روانکار ، گریس ، روغن موتور و روغن صنعتی وجود دارد. این شرکت ها بیشترین در صد از فروش بازار را در اختیار خود قرار داده اند.

شرکت های معتبر تولیدکننده روغن و گریس در ایران

در ایران ۴ شرکت بزرگ تولید کننده انواع روانکار ، گریس ، روغن موتور و روغن صنعتی وجود دارد. این شرکت ها بیشترین در صد از فروش بازار را در اختیار خود قرار داده اند . شرکت نفت بهران ، ایرانول ، سپاهان و شرکت نفت پارس . که هر ۴ شرکت در بورس تهران قابل معامله می باشند . محصولات این ۴ شرکت مطابق با استانداردهای جهانی و با بهترین کیفیت و روغن پایه تولید می شوند . در ادامه به معرفی ان شرکت ها می پردازیم .

شرکت نفت بهران

بهران در سال ۱۳۴۱ شمسی با سرمایه ۲۲۵ میلیون ریال تحت امتیاز و سرمایه گزاری شرکت اکسان آمریکا تاسیس شد. اکسان یکی از شرکت های بزرگ نفتی جهان می باشد . روغن بهران در آن زمان با استانداردهای اکسان و برند اسو تولید و توزیع می شد. در سال ۱۳۴۵ شرکت نفت بهران با نام تولید و تصفیه روغن سهامی عام در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید .‏ بعد از انقلاب برند تولیدی این شرکت به بهران تغییر پیدا کرد . امروزه لوگوی روغن بهران همچنان شباهت به برند اسو دارد .

 

پالایشگاه شرکت نفت بهران

این پالایشگاه در سال ۱۳۴۷ تاسیس شد که توانایی تولید بالای روغن موتور و انواع گریس را دارد. قبل پیروزی انقلاب ، بهران محصولات خود را با نام اسو ‏ و یا نامهای تجاری شرکت اکسان ‏آمریکا به بازار عرضه می کرد. که در پی قطع رابطه با آمریکا بعد از انقلاب مدیریت شرکت نفت بهران در اختیار کارکنان ‏ایرانی قرار گرفت .‏ امروزه این شرکت محصولات خود را با نام بهران به فروش می رساند.

شرکت نفت بهران یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده روغن موتور، روغن صنعتی و گریس در ایران می باشد. از انواع محصولات تولیدی این شرکت می توان به روغن موتور ، روغن کمپرسور ، روغن دنده ، روغن ترانس و … اشاره کرد .

 

شرکت نفت پارس

نف پارس اولین پالایشگاه و شرکت نفت و تولیدی روانکار خصوصی ایران است. همچنین این شرکت قدیمی‌ترین پلایشگاه تولید روغن موتور ، روغن صنعتی و گریس در ایران می باشد . روغن پارس امروزه برند معتبر و معروف روغن در ایران است .

شرکت نفت پارس در سال ۱۳۳۷ شمسی با سرمایه ۱۵۰ میلیون ریال توسط آقای عبدالعلی فرمانفرمائیان در ایران تاسیس شد. اعظای هیات مدیره و سرمایه گزاران شرکت نیز همگی از خانواده فرمانفرمائیان بوده‌اند. شرکت نفت پارس بعدا بصورت سهامی عام ثبت شد و از سال ۱۳۴۱ در سازمان بورس اوراق بها دار تهران پذیرفته شده است . شرکت پارس در سال ۱۳۳۹ درپالایشگاه تصفیه و تولید روغن موتور و گریس خود را در کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج تاسیس کرد. در سال ۱۳۴۱ بعد از قراردادی با شرکت شل shell محصولات شرکت نفت پارس تحت لیسانس و با استانداردهای شرکت نفت شل تولید و عرضه شدند . که انواع روغن موتور پارس، روغن صنعتی پارس و گریس پارس با استانداردهای شرکت شل تولید می شد.

در حال حاضر روانکارهای شرکت نفت پارس دارای استانداردهای ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱، ایزو ۱۸۰۰۱ و ساپکو ۷۹ می باشند. همچنین تمامی روغن ها با استانداردهای روز تولید می شوند. روغن موتورپارس ، روغن گیربکس ، روغن صنعتی با پایه های معدنی و سنتتیک و همچنین گریس،  ضدیخ و روغن ترمز و روغن موتور کشتی از تولیدات نفت پارس می باشد.

 

شرکت نفت ایرانول

شرکت ایرانول یکی از ۴ شرکت بزرگ پالایش روغن موتور و روغن صنعتی در ایران می باشد. شرکت نفت ایرانول شرکت سهامی عام بوده و  تولید کننده انواع روغنهای پایه ، روغن موتور و گریس با پایه های معدنی و سنتتیک، اسلاک واکس ، فورفورال اکستراکت ، پترولاتوم ، برایت استاک و … می باشد. امروزه روغن ایرانول یکی از روغن های پر مصرف در سراسر ایران می باشد .

در سال ۱۳۸۱ بعد از خصوصی سازی شرکتهای دولتی پالایشگاه های روغن سازی تهران و آبادان از شرکت ملی نفت ایران جدا شد و با نام جدید شرکت نفت ایرانول آغاز به کار کرد. شرکت نفت ایرانول شامل پالایشگاه روغن سازی تهران ، پالایشگاه روغن سازی آبادان ، شرکت بسته بندی تهران و شرکت روانکاران احیا سپاهان می باشد. شرکت نفت ایرانول محصولات خود را با نام تجارتی ایرانول عرضه می نماید که شامل روغن موتور ایرانول و انواع روغن صنعتی و گریس ایرانول می باشد.

 

شرکت نفت سپاهان

از سایر شرکت های ایرانی می توان به شرکت نفت سپاهان تولید کننده روغن سپاهان و گریس سپاهان اشاره کرد . این شرکت که فعالیت خود را ار شهر اصفهان آغاز کرد ابتدا در سال ۱۳۷۱ به عنوانی بخشی از پالایشگاه نفت اصفهان و تحت پوشش شرکت ملی نفت ایران آغاز به کار کرد. که وظیفه تولید انواع روغن موتور را بر عهده داشت. سپس در سال ۱۳۷۸ شرکت نفت سپاهان به صورت سهامی خاص و با نام شرکت تصفیه روغن اصفهان اقدام به ثبت نمود.

 

خرید روغن های صنعتی

شرکت روغن صنعت آروشا متعهد در فروش روانکارهای اصلی داخلی و خارجی با ضمانت نامه و حواله پالایشگاه می باشد. جهت اطلاع بیشتر از محصولات با ما تماس بگیرید .

آدرس : تهران، خیابان دستگردی (ظفر)، خیابان فرید افشار، پلاک ۲، واحد ۱۲

تلفن : ۲۲۹۲۰۴۹۹

About Author