کرونا در جهان ثبت بیشتر از ۳۲۸ هزار ابتلای جدید در روز گذشته

به گزارش فست فود باز، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۶۲۷ میلیون و ۲۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۲ هزار و ۷۵ بیمار کووید هم تایید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۳۲۸ هزار و ۹۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همینطور برپایه جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیشتر از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۵.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۸، ۵۷۲، ۰۱۱ ۱، ۰۸۷، ۹۷۶ ۲ هند ۴۴، ۶۱۶، ۳۹۴ ۵۲۸، ۸۲۲ ۳ فرانسه ۳۵، ۸۷۵، ۶۲۶ ۱۵۵، ۵۳۵ ۴ برزیل ۳۴، ۷۶۶، ۲۰۴ ۶۸۶، ۹۲۸ ۵ آلمان ۳۴، ۱۲۱، ۱۶۸ ۱۵۰، ۷۲۰ ۶ کره جنوبی ۲۴، ۹۹۵، ۲۴۶ ۲۸، ۷۰۸ ۷ انگلیس ۲۳، ۷۳۵، ۲۷۳ ۱۹۰، ۸۸۸ ۸ ایتالیا ۲۲، ۸۳۰، ۸۲۵ ۱۷۷، ۵۷۰ ۹ ژاپن ۲۱، ۵۵۲، ۳۵۷ ۴۵، ۵۱۱ ۱۰ روسیه ۲۱، ۲۱۸، ۹۹۳ ۳۸۸، ۲۹۵ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۰۴ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۴۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

About Author