به گزارش فست فود باز، شیر یکی از اقلام سبد غذایی بسیاری از خانواده ها است. برای سلامت این محصول و خرید یک شیر خوب باید نکاتی را مدنظر قرار دهید.

به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، مردم اغلب این سوال را دارند که آیا مصرف شیر بعد از تاریخ چاپ شده روی برچسب بی خطر است یا خیر؟. درک اینکه چرا محصولات دارای برچسب تاریخ هستند و همینطور نحوه نگهداری و مصرف ایمن شیر، مصرف کنندگان را قادر می کند تا بدانند که این ماده غذایی را تا چه زمانی میتوان مصرف کرد تا از هدر رفتن غیرضروری مواد غذایی جلوگیری شود. به این دلیل هنگام خرید حتما به تاریخ تولید و انقضاء محصول توجه کنید و اهتمام کنید محصولاتی را برای خرید انتخاب کنید که تاریخ تولید آنها تازه تر است.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بهترین راه برای تشخیص فاسد شدن شیر، تست ساده «بو» است. غذاهای فاسد شده، بو، طعم یا بافت بدی به جهت باکتری های فاسد کننده طبیعی ایجاد می کنند. همینطور می توانید آن را بجوشانید. در صورتی که شیر به صورت تکه تکه درآید، شیر فاسد است.

حتما نکات زیر را بعد از خرید شیر فراموش نکنید:

– پس از خرید شیر، آن را بلافاصله در یخچال قرار دهید.

– ظرف شیر را تا حد امکان در بسته نگه دارید. در این صورت برای مدت طولانی تری تازه تر خواهد ماند.

– باقی مانده شیری که در لیوان ریخته شده است، باید دور ریخته شود و آن را بار دیگر در ظرف شیر نریزید.

آیا میتوان شیر را فریز کرد؟

انجماد شیر یک راه عالی برای نگهداری آن برای استفاده در آینده است. شیر وقتی منجمد شود منبسط می شود، پس حتما آن را در ظرف بگذارید تا ترک نخورد. پس از انجماد، شیر را میتوان در یخچال یا آب سرد ذوب کرد و برای مصرف بی خطر است.

 

منبع:

About Author