آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از ۶۳۷ میلیون نفر به کووید-۱۹

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۶۳۷ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۳۱۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۰۴ هزار و ۴۹۷ بیمار کووید- ۱۹ هم تایید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۶.۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۹، ۶۰۲، ۴۷۸ ۱، ۰۹۸، ۰۳۸ ۲ هند ۴۴، ۶۵۹، ۴۴۷ ۵۳۰، ۴۸۶ ۳ فرانسه ۳۶، ۹۲۰، ۰۶۴ ۱۵۷، ۲۷۷ ۴ آلمان ۳۵، ۸۲۳، ۷۷۱ ۱۵۴، ۵۳۵ ۵ برزیل ۳۴، ۸۹۰، ۲۴۳ ۶۸۸، ۳۸۴ ۶ کره جنوبی ۲۵، ۸۰۱، ۵۶۴ ۲۹، ۳۵۴ ۷ انگلیس ۲۳، ۹۳۰، ۰۴۱ ۱۹۴، ۷۰۴ ۸ ایتالیا ۲۳، ۶۴۲، ۰۱۱ ۱۷۹، ۴۳۶ ۹ ژاپن ۲۲، ۵۳۴، ۳۷۷ ۴۶، ۹۰۹ ۱۰ روسیه ۲۱، ۴۵۳، ۶۶۷ ۳۹۰، ۴۵۹ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و دو مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۵۸۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

About Author