روند افزایشی آنفلوآنزا و آمار ۱۹ ۹۹ درصدی استفاده از ماسک در کشور

فست فود باز: فست فود باز: وزارت بهداشت در تازه ترین آمارها از رعایت موارد بهداشت فردی و عمومی، میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی را ۱۹.۹۹ درصد اعلام کرد؛ این در حالی است که بیماری آنفلوآنزای فصلی روند رو به رشدی را طی می کند و کووید ۱۹ نیز هرچند خفیف اما همچنان درصدی از مبتلایان روزانه بیماریهای تنفسی را تشکیل می دهد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درصد میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح کشور در بازه زمانی ۴ تا ۱۱ آبان ۱۴۰۱ اعلام گردید.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک توسط خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان در اماکن عمومی استانهای کشور از ۴ تا ۱۱ آبان ۱۹.۹۹ درصد، میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی ۴۴.۹۷ درصد، میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی ۴۶.۰۴ درصد و میانگین رعایت دستورالعمل فاصله گذاری در اماکن عمومی نیز ۲۹.۴۳ درصد بوده است.
بر اساس این گزارش بیشترین میزان استفاده از ماسک در فرودگاه ها با ۷۶.۴۷ درصد و دانشگاه ها ۴۳.۵۲ درصد و پایین ترین میزان استفاده از ماسک در اماکن تفریحی و مراکز ورزشی با ۱۷.۸۲ درصد و ۱۶.۰۷ درصد بوده است.
بیشترین میزان رعایت پروتکلهای فاصله گذاری نیز در فرودگاه ها با ۷۳.۵۳ درصد و ادارات و سازمان ها با ۶۳.۲۲ درصد و پایین ترین میزان فاصله گذاری ها در پایانه های مسافربری درون شهری و سالن های سینما و تئاتر با ۲۳.۰۸ و ۱۵.۳۵ درصد بوده است.
بیشترین میزان رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی در استادیوم ها و فرودگاه ها با ۹۶.۹۷ درصد و ۹۴.۱۲ درصد و پایین ترین میزان رعایت تهویه مناسب نیز در مراکز ورزشی و رستوران ها با ۴۳.۶۷ و ۴۲.۴۸ درصد گزارش شده است.
این گزارش حاکیست در بازدیدهای بازرسان بهداشت محیط از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی در بازه زمانی مذکور ۳۰ هزار و ۵۷۵ مرکز اخطار دریافت کرده یا به مراجع قضایی عرضه شدند و ۴۶۳ مرکز نیز پلمب شدند.

About Author