عین اللهی: بخش اعظمی از پروژه ولیعصر اراک سال جاری پایان می یابد

به گزارش فست فود باز، مرکزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بخش اعظمی از پروژه بیمارستان ولیعصر اراک تا پایان سال جاری خاتمه می یابد.
دکتر بهرام عین اللهی ۱۷ آذرماه ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از پروژه در حال ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) اراک در جمع خبرنگاران اظهار نمود: عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک از سال ۱۳۸۶ شروع شده و مردم هم خواستار بهره برداری بیمارستان در اسرع وقت هستند.
وی خاطرنشان کرد: طبق گزارشات، در دولت سیزدهم، پیشرفت فیزیکی بیمارستان از ۶۷ درصد به ۸۵ درصد رسیده است و هم اکنون کارگران بسیاری دو تا سه شیفته مشغول به کار هستند و سرعت کار خوب است و در مسافرت رئیس جمهوری به استان هم ۴۰۰ میلیارد تومان برای پروژه مصوب شد که ظاهرا تابحال یک چهارم آن تخصیص یافته است و برای باقی بودجه آن پیگیری می نماییم که از منابع وزات بهداشت و منابع دولت تخصیص یابد و پروژه به سرعت پیش رود.
عین اللهی با اشاره به اینکه از نظر تجهیز و بهره برداری، وزارت خانه مشکل خاصی ندارد، اظهار داشت: اگر پروژه به لحاظ سخت افزاری پیش رود، به سرعت میتوان کار تجهیز را انجام داد. پروژه ولیعصر در واقع به یک پروژه تاریخی تبدیل گشته است و امیدواریم که تکمیل آن هدیه ای از طرف دولت سیزدهم به مردم استان مرکزی باشد.
وی افزود: پروژه ولیعصر فقط مختص استان مرکزی نیست بلکه به واسطه داشتن همه بخش های پزشکی می تواند به چند استان مجاور خدمات رسانی کند و امیدواریم به سرعت آن را به پایان برسانیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: مسلما برای تکمیل چنین پروژه هایی نمی توان زمان دقیقی اعلام کرد، بیمارستان سازی با پروژه های دیگر متفاوت می باشد، بیمارستان امکاناتی و تجهیزاتی مانند اکسیژن، اتاق های عمل و… دارد که مانند دیگر ساختمان ها نیست ولی بخش اعظمی از پروژه تا آخر سال تکمیل می شود.
وی در مورد وضعیت آلودگی هوای نیروگاه حرارتی شازند، بیان نمود: وزارت بهداشت همواره سفارش های بهداشتی و سلامتی خویش را به سایر وزارت خانه ها می کند، استاندار مرکزی پیگیر مبحث هستند و باید به سمتی حرکت نماییم که این مشکلات حل شود.
عین اللهی اظهار داشت: قول می دهم در اولین نشست هیات دولت، مطالب و درخواست مسؤلان استان در بحث تأمین سوخت گاز نیروگاه را منعکس کنم.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در این بازدید، استاندار مرکزی اظهار نمود: امیدواریم که مجموعه دستگاه ها نسبت به رفع مساله آلودگی هوای اراک تلاش کنند.
دکتر فرزاد مخلص الائمه اضافه کرد: سال جاری در کنار بحث ناترازی گاز و برق با مساله ناترازی سوخت هم روبرو شده ایم که کار را سخت کرده است، هم اکنون هیچ نیروگاهی در کشور وضعیت نیروگاه حرارتی شازند را ندارد و در واقع استثنایی ترین نیروگاه مضر کشور به حساب می آید و این شرایط تنها در ارتباط با استفاده از مازوت در دو واحد نیروگاه است.
حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان هم اظهار نمود: نیروگاه شازند، پتروشیمی و پالایشگاه و شرکت آلومینیوم ایران نقش بسزایی در سلامت مردم دارند و نباید اجازه قطع گاز آن داده شود، لازم است که وزیر بهداشت این موارد را در جلسه هیات دولت بیان کند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، در ادامه دکتر علی اکبر کریمی دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: هم اکنون انتظار می رود که این نیروگاه استثنائا سوخت گاز داشته باشد، در بحث مازوت، پالایشگاه شازند مازوت کم سولفور تولید می کند اما این مازوت به کشتی ها اختصاص می یابد در حالیکه لازم است حداقل مازوت نیروگاه، مازوت کم سولفور باشد که صدمه کمتری داشته باشد باآنکه اولویت با تأمین گاز است.

About Author