در گفت وگو با فست فود باز مطرح شد تکمیل پزشکی خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بزودی

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به این که احتمالاً طی سه ماه آتی موضوع نظام ارجاع و پزشکی خانواده در جمعیت روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تکمیل می شود، اظهار داشت: از آنجا که حالا فصل بودجه بندی است امیدواریم مجلس محترم همانند گذشته به خوبی با ما همراهی کنند تا پروژه به شکل کامل اجرائی شود.
دکتر حسین فرشیدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که هم اکنون یکی از کارهای بسیار مهم وزارت بهداشت موضوع پزشکی خانواده است، اظهار داشت: این برنامه ای است که سالها است بر روی آن کار می شود و الان نیز این مساله با جدیت از طرف شخص وزیر بهداشت پیگیری می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون در جمعیت روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت بیش از ۸۵ درصد کار پیش رفته است؛ مقداری در بخش ارجاع مشکلاتی داریم که اهتمام در برطرف نمودن این مشکلات داریم تا ظرف سه ماه آتی در این جمعیت حدود ۳۰ میلیون نفره بتوانیم موضوع نظام ارجاع را تکمیل نماییم.
او با تأکید بر لزوم تامین اعتبارات برای تکمیل نظام ارجاع در جمعیت روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، اشاره کرد: با تامین اعتبار ان شاءالله برای سال آینده خبرهای خوبی در راستای اجرای این پروژه در سطح کشور داشته باشیم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، افزود: این کار در استان فارس و مازندران در حال اجراست و ان شاءالله با پوشش ضعف های فعلی بتوانیم به زودی و در سال آتی کل جمعیت کشور را تحت پوشش نظام ارجاع ببریم.
او گلایه پزشکان فعال در زمینه پزشکی خانواده در حوزه پرداخت حق و حقوق را پاشنه آشیل این طرح خواند و بیان کرد: باید بتوانیم به منابع مالی پایدار دسترسی داشته باشیم تا وقتی پزشکان و یا مراقبین سلامت وارد طرح می شود بتوانند دریافتی های مناسبی داشته باشند.
فرشیدی در پاسخ به سوالی درباره ی بودجه مورد نیاز برای تکمیل موضوع پزشکی خانواده و نظام ارجاع، اظهار داشت: باید کارهای کارشناسی صورت گیرد تا بتوان رقم نهایی را اعلام نمود اما از آنجا که حالا فصل بودجه بندی است امیدواریم مجلس محترم همانند گذشته به خوبی با ما همراهی کنند تا پروژه به شکل کامل اجرائی شود.

منبع:

About Author