آمار جهانی کرونا فوت بیش از ۶ و شش دهم میلیون بیمار تاکنون

فست فود باز: فست فود باز: بنابر تازه ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تا حالا به ۶۵۳ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۹۰۹ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۶۵۷ هزار و ۸۸۵ بیمارتایید شده و همین طور ۶۲۸ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۸۷۴ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، همین طور بر طبق جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۱.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸.۴ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۱، ۲۶۳، ۶۳۵ ۱، ۱۰۹، ۷۲۵ ۲ هند ۴۴، ۶۷۵، ۹۱۳ ۵۳۰، ۶۵۸ ۳ فرانسه ۳۸، ۴۵۸، ۴۲۱ ۱۵۹، ۶۱۱ ۴ آلمان ۳۶، ۷۵۸، ۹۲۶ ۱۵۸، ۹۶۶ ۵ برزیل ۳۵، ۶۰۳، ۲۲۱ ۶۹۰، ۹۰۶ ۶ کره جنوبی ۲۷، ۷۲۸، ۴۸۲ ۳۱، ۰۶۹ ۷ ژاپن ۲۵، ۹۵۰، ۶۴۹ ۵۱، ۵۱۲ ۸ ایتالیا ۲۴، ۷۰۹، ۴۰۴ ۱۸۲، ۴۱۹ ۹ انگلیس ۲۴، ۰۵۳، ۵۷۶ ۱۹۷، ۷۲۳ ۱۰ روسیه ۲۱، ۶۵۸، ۰۵۶ ۳۹۲، ۵۶۰ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۱۰۵ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۶۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

منبع:

About Author