به گزارش فست فود باز، آزمایش های تازه پزشکی نشان داده است که غذا می تواند نقش مهمی در توقف رشد بعضی از سرطان ها داشته باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، نشریه “مدیکال اکسپرس” در گزارشی جدید در اینباره آورده است: پیش از این تصور می شد که رژیم غذایی تاثیری بر توقف تومورهای سرطانی ندارد اما به تازگی گروهی از متخصصان موسسه تحقیقات بهداشتی و پزشکی استرالیای جنوبی (SAHMRI) و دانشگاه آدلاید نظریه دیگری دارند.
مطالعه جدید این متخصصان که با همکاری دانشگاه استنفورد انجام و در نشریه “کانسر دیسکاوری” انتشار یافته، نشان داده است که سرطان های دارای جهش ژنی IDH1 نمی توانند بدون لیپید و چربی رشد کنند.
متخصصان می گویند: ما نتایج این مطالعه را در طیف وسیعی از انواع سرطان تکرار کردیم و یک رژیم غذایی معمولی را با رژیمی که کاملا بدون چربی بود، مقایسه کردیم و از این که متوجه شدیم رشد تومورهای دارای جهش ژن IDH1 در اثر گرسنگی ناشی از لیپیدها متوقف می شود، شگفت زده شدیم.
برخلاف سایر تومورها که از قندها تغذیه می کنند، سرطان های دارای جهش IDH1 به لیپیدها معتاد هستند. جهش ژن IDH1 یک جهش ناخوشایند است که معمولاً در سرطان خون، لوسمی میلوئید حاد، سرطان استخوان به نام کندروسارکوم، سرطان مجرای صفراوی و گلیوما درجه پایین (نوعی سرطان مغز) یافت می شود.
به گفته این محققان برای اثبات طولانی مدت یافته های فوق در انسان باید مطالعات بیشتری صورت گیرد اما برای افرادی که مبتلا به تومورهای دارای جهش ژن IDH1 هستند، این تحقیق جدید نشان داده است که پرهیز از غذاهایی که دارای چربی های اشباع بالایی هستند، یک سفارش مهم می باشد.
به گزارش دویچه وله، این یافته ها امکان دارد در نهایت منجر به افزایش شانس زندگی و طول عمر در بیمارانی شود که به دنبال درمان تومورهای دارای جهش ژن IDH1 با استفاده از پروتون درمانی یا رادیوتراپی هستند.

منبع:

About Author