تشدید مقررات کرونایی کشورهای اروپایی برای مسافران پروازهای چین

فست فود باز: فست فود باز: در بحبوحه گزارش ها در خصوص افزایش شدید تعداد مبتلایان به کرونا در چین، کشورهای اروپایی اقدامات خود جهت کنترل کووید ۱۹ را برای مسافران چینی تشدید می کنند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، دولت انگلیس اقدامات جدید برای کنترل مسافرانی که با پروازهای مستقیم از کشور چین وارد انگلیس می شوند را روز گذشته (جمعه) اعلام نمود.
از روز پنجم ماه ژانویه (پنجمین روز از سال جدید میلادی) کلیه مسافران پروازهای ورودی به انگلیس از مبدا چین ملزم به ارائه گواهی نتیجه منفی تست کرونا خواهند بود که حداکثر ۴۸ ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد.
مقامات انگلیس علت این اقدامات را عدم ارائه اطلاعات جامع سلامتی از طرف چین عنوان کردند.
آنها همین طور گفتند که از هشتم ماه ژانویه با نمونه گیری از مسافران ورودی، احتمال مبتلاشدن به نسخه های جدید ویروس کرونا را پایش خواهند کرد.
دولت فرانسه نیز روز جمعه اعلام نمود مسافران پروازهای ورودی از چین ملزم به ارائه گواهی نتیجه منفی آزمایش کرونا خواهند بود که تا ۴۸ ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد.
انتظار می رود که این قانون از روز ۱ ژانویه در فرانسه اجرائی شود. این مقامات گفتند این قانون شامل حال تمامی پروازهایی است که با مبدأ چین و حتی با توقف در این کشور صورت می گیرد. مسافران این پروازها ملزم به داشتن ماسک در طول پرواز هستند.
این مقامات همین طور به احتمال افزایش پروازهای ورودی از چین به این کشور در حول و حوش تعطیلات سال نوی چینی در ماه آتی میلادی اشاره کردند. آنها همین طور خاطرنشان کردند که به سبب افزایش تعداد مسافران، احتمال پیدایش سویه های جدید این ویروس نیز وجود دارد.
به گزارش شبکه ان اچ کی، دولت اسپانیا نیز روز جمعه اعلام نمود که ورود مسافران از چین مستلزم ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا و یا کارت واکسیناسیون معتبر است.
همچنین ایتالیا هم انجام آزمایش کرونا را برای مسافرانی که از چین عازم این کشور هستند الزامی می کند.

منبع:

About Author