کمک به بهداشت فردی با خشک کردن لباس روی بند رخت

به گزارش فست فود باز، خشک کردن لباس ها زیر نور خورشید و با کمک جریان طبیعی هوا عمل ساده ای است که هم به صرفه جویی در مصرف برق منجر می شود و هم برای بهداشت فردی مفید می باشد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این که که به جای روشن کردن خشک کن برقی، لباس های مرطوب را به آسانی روی بند رخت یا رخت آویز پهن نماییم و منتظر بمانیم تا با کمک نور خورشید و جریان هوا خشک شوند، تأثیر نجات بخشی بر کره زمین دارد و برای بهداشت پوست و موی ما هم مفید می باشد و علاوه بر این بر عمر لباس ها هم می افزاید.
آویزان کردن لباس های شسته شده در فضای باز به علت سهولت و آثار خارق العاده آن در از بین بردن آلودگی ها همچون میکروب ها و قارچ ها و…، یکی از انتخاب های مهم زندگی است که همه ما می توانیم انجامش دهیم.
چرا مردم لباس های خویش را روی بند رخت خشک می کنند؟
در حالیکه محافظت از محیط زیست امکان دارد بر تصمیم برخی افراد در نحوه خشک کردن لباس روی بند تأثیر بگذارد، اما فواید این روش، بسیار گسترده تر از آن است که تنها عملی در جهت حفظ محیط زیست تلقی شود.
– لکه بری و کشتن میکروب ها و باکتری ها زیر نور خورشید
نور طبیعی خورشید در روشن کردن لکه روی لباس های سفید، ملحفه ها، حوله ها و کهنه هایی که به سرعت تغییر رنگ می دهند، عالی است.
خشک کردن لباس در آفتاب علاوه بر کم رنگ کردن لکه ها، با از بین بردن باکتری های باقی مانده آنها را ضدعفونی هم می کند. تأثیر این روش زمانی بیشتر است که لباس هایتان را تا خشک شدن کامل، زیر نور مستقیم خورشید بگذارید.
– خلاص شدن از شر بوهای ناخواسته
خشک کردن لباس زیر نور خورشید طی چند ساعت می تواند بوی نامطبوع دود، غذا و کپک را کاملا از بین ببرد.
طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۹ انتشار یافت، لباس هایی که در آفتاب خشک می شوند، ترکیبات آلی تولید می کنند که ما را به یاد رایحه های گیاهی و معطر می اندازد.
جهان در مقابل آمریکای شمالی
بر خلاف ایالات متحده آمریکا که خشک کن برقی جزئی از فرهنگ تجملی رختشویی شده است و دیدن لباس های آویزان روی بند رخت، همسایه ها را متعجب می کند، برای بیشتر مردم جهان آویزان کردن لباس های خیس در هوای آزاد کاملا عادی است.
بدون شک خیلی از مردم جهان تشخیص می دهند که استفاده از خشک کن بر اتلاف انرژی و تشدید آلودگی هوا تأثیر زیادی دارد.
هنگامی که عوامل مختلف و مطالعات رقیب در نظر گرفته شود، یک تخمین معقول اینست که در خانه آمریکایی ها، خشک کن حدود هفت تا هشت درصد از برق واحدهای مسکونی را مصرف می کند و عامل اتلاف انرژیست.
در عوض در ایتالیا، پهن کردن لباس ها روی بند یک عادت فرهنگی ریشه دار است. در این کشور ۶۰ میلیون نفری که هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است، تنها سه درصد خانواده ها خشک کن دارند و حدودا تمام ایتالیایی ها صرف نظر از عواملی چون سن، میزان درآمد، آب وهوا و فصل، لباس ها و ملحفه های خویش را روی بند رخت و در هوای آزاد خشک می کنند و بند رخت های کشیده شده بین ساختمان ها در ایتالیا، خود به یک جاذبه فرهنگی تبدیل گشته اند.
البته ایتالیایی ها استثنا نیستند. به جز کانادا، هیچ یک از ۱۰ اقتصاد برتر جهان به اندازه آمریکا از خشک کن لباس استفاده نمی کنند و حتی ثروتمندترین و مولدترین کشورها بدون وسیله ای که خیلی از مردم آمریکای شمالی آنرا ضروری می دانند، موفق شده اند به روال مطلوب زندگی ادامه داده و رشد کنند.

منبع:

About Author